SUKCESY UCZNIÓW KLASY Vll B:NADII DĄBROWSKIEJ, OLIWII STAROŃ, MICHALINY NASIŁOWSKIEJ

Miło mi poinformować o kolejnych sukcesach moich uczennic Nadii, Oliwki i Michaliny, które osiągnęły wysokie miejsca w swoich dziedzinach.
Nadia została Mistrzynią Polski w tańcu mażoretkowym oraz zdobyła inne trofea, Oliwka i Michalina ponownie otrzymały pierwsze i drugie miejsce w wojewódzkich mistrzostwach strzeleckich.
Dumna wychowawczyni – Hanna Majkowska-Pilarz

Zdrowo i smacznie w lunchboxie

Wiemy już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie wolno go pomijać. To samo dotyczy drugiego śniadania, które dzieci przynoszą do szkoły z domu. Taka śniadaniowa przekąska powinna być pożywna, przygotowana ze zdrowych składników, estetyczna i łatwa do zabrania do szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców w dziecięcych  lanchboxach królowały kolorowe kanapki, cząstki warzyw i owoców, jogurty, serki, soczki i woda. Wszyscy uczniowie z apetytem pałaszowali przygotowane przez rodziców przekąski.  Dzięki  tej akcji uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe drugie śniadanie to konieczna dawka energii do dalszej pracy umysłowej i fizycznej. Mamy nadzieję, że takie wartościowe drugie śniadania staną się codziennością i nawykiem zarówno uczniów jak również ich rodziców. Dorota Czarnecka, Agnieszka Koźba. Zobacz zdjęcia.

Ćwiczymy, bawimy się i rywalizujemy

W dniu 8 listopada odbyły się międzyklasowe rozgrywki w unihokeja.  Reprezentacje klas 4a i 4b złożone z dziewcząt i chłopców rywalizowały z zaangażowaniem ale w duchu fair play. Do walki zagrzewali zawodników kibice, koleżanki i koledzy z klas 4 tych. Mecz zakończył się wynikiem 8 :1 na korzyść klasy 4b.  Takie szkolne, sportowe zmagania to dodatkowa dawka ruchu ale przede wszystkim dobra zabawa i doskonały sposób na integrowanie zespołów klasowych.   D. Czarnecka.

Wyniki konkursu Talent Kitchen

W konkursie, który odbył się w poprzednim roku szkolnym wzięła udział klasa 3a – wychowawczyni p.Emilia Janusik. Poniżej znajduje się fragment listu od organizatora konkursu. Gratulujemy Pani Emilii i klasie 3a – obecnie już 4a,

Whirlpool Corporation, organizator projektu dydaktycznego  Nie marnujmy chwil, z wielką przyjemnością informuje,że praca  zrealizowana  przez uczniów- klasy III a na organizowany w ramach projektu konkurs edukacyjny Talent Kitchen ogłoszonyw roku szkolnym  20201-2021, zajęła  2° miejsce.

Wspaniałe osiągnięcie Pani i uczniów, którzy doskonale opracowali temat projektu, przyczyniając się tym samym do walki przeciwko marnotrawieniu jedzenia, podkreślając wartość społeczną i środowiskową jaką ma dla nas żywność. Skład sędziowski nagrodził zaangażowanie przy wykonaniu pracy, jej kreatywność i oryginalność oraz doskonałe zrozumienie i odzwierciedlenie idei przyświecającej projektowi przez Panią i biorących w nim udział uczniów.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ SALĘ LEKCYJNĄ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W dniu 15.11 komisja w składzie: p. Anna Sztekmiler, p. Hanna Majkowska-Pilarz oraz uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski rozstrzygnęła wcześniej ogłoszony konkurs. Największe wrażenie na oceniających zrobiły 3 sale lekcyjne, które były udekorowane adekwatnie do tematu, estetycznie i patriotycznie. Podobały się również dzieciom z naszej szkoły.

I MIEJSCE- KLASA 7C
II MIEJSCE- KLASA 8B
III MIEJSCE- KLASA 6A

Gratulujemy uczniom tych klas i dziękujemy za zaangażowanie i poważne potraktowanie tak ważnego święta dla wszystkich Polaków.

Wycieczka do Poznania i okolic

Był słoneczny, jesienny dzień dokładnie 9 listopada kiedy trzy klasy ósme oraz klasa siódma wybrały się na wycieczkę do Poznania. Wielkimi krokami zbliżało się święto odzyskania niepodległości oraz dzień św. Marcina. Można zatem powiedzieć, że była to wyprawa tematyczna. Łódź od Poznania dzieli ok. 200km, podróż zajęła nam 3 godziny. W samo południe obejrzeliśmy pokaz ruchomych figurek koziołków i wysłuchaliśmy towarzyszących temu wydarzeniu kurantów. Pani przewodnik ciekawie przytoczyła nam związaną z koziołkami legendę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starówki gdzie spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta podziwiając Ratusz, Pręgierz, Fontannę Prozerpiny czy domki Budników. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem oglądając pałace i kamienice kupieckie, kościół farny z krużgankami.  Po wielu atrakcjach turystycznych w centrum Poznania postanowiliśmy się zrelaksować nad jeziorem maltańskim (jednym z najbardziej znanych torów regatowych). W późnych godzinach popołudniowych dotarliśmy do Rogalowego Muzeum poświęconemu tradycji wypieku rogala, mającej już 150lat. Poznaliśmy tam sposób produkcji tego przysmaku według oryginalnej receptury. Podczas tego niezwykłego pokazu uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sil kulinarnych przy wyrobnie wielkopolskiego symbolu cukierniczego. Wieczorem wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Noc minęła niestety szybko na rozmowach, grach i oglądaniu TV. Kolejny dzień 10 listopada również obfitował w wiele zdarzeń i zabawnych przygód. rano zjedliśmy śniadanie w formie szwedzkiego bufetu i udaliśmy się do Puszczykowa. Tam z kolei zwiedziliśmy dom (obecnie muzeum) słynnego podróżnika Arkadego Fiedlera – autora m.in. “Dywizjonu 303”. Mogliśmy tam zobaczyć pamiątki z podróży twórcy, miniaturę piramidy, czy statek “Santa Maria”. 

Miasteczko pożegnało nas słonecznym blaskiem i wkrótce wracaliśmy do Łodzi. Przed szkolą czekali na nas stęsknieni rodzice. Jednym słowem wycieczka była udana i pozostawiła w naszych sercach wiele pięknych wspomnień z tego regionu Polski. Zobacz zdjęcia

Po Dniu Nauczyciela

Na dzień przed Świętem Edukacji Narodowej – 13 października uczniowie wzięli udział w akcji „Uczeń Nauczycielem”. Przeprowadzili wtedy – pod okiem przedmiotowców – lekcje. Poniżej opinie nauczycieli i uczniów, którzy nauczali oraz wrażenia kilku innych osób.  

Pani Marzena Marciniak powiedziała: „Fajnie było wrócić do lat szkolnych i poczuć się jak uczeń. Bardzo mi się podobało jak uczeń prowadził lekcje.”  

Pani Donata Michałus na pytanie, jak się czuła jako uczeń, powiedziała: „Świetnie! Mogłam sobie siedzieć w ławce i robić to, co nam kazał nauczyciel i niczego nie wymyślać od siebie. Poza tym przypomniałam sobie, jak to trzeba pisać notatki w zeszycie czy wypracowania.  

Fajnie było zgłaszać do odpowiedzi. Takie lekcje powinny się odbywać częściej, bo wtedy nauczyciel przejmuje perspektywę ucznia i wie dzięki temu, co dla niego jest na lekcji fajne, a z czego powinien zrezygnować, bo jest np. nudne.”  

Pani Agnieszka Koźba odpowiedziała nam, że bardzo jej się podobało, ponieważ uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.  

Uczniowie, którzy byli nauczycielami powiedzieli:  

Karolina Zagórska: „Bardzo mi się podobało i mogłabym zostać nauczycielem”.  

Kornelia Tracz powiedziała: „Trochę dziwnie było być nauczycielem, bo nie uczestniczyłam w lekcji jako uczeń. Tylko jako nauczyciel”.  

Maja Czajkowska powiedziała: „Podobało mi się bardzo, że mogłam zostać nauczycielem”.  

A co na to uczniowie, którzy nie byli nauczycielami? Większość uczniów powiedziało mi, że podobało się im i lekcje były bardzo ciekawe.  

Dodam jeszcze, że takie lekcje są bardzo fajne.

Szymon Dolatowski, Donata Michałus

Akademia na Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Opiekunkami projektu były: p. Anna Rzepkowska oraz p. Hanna Majkowska – Pilarz.  

Od godziny 10 do sali gimnastycznej zaczęły przychodzić klasy (w każdym wejściu po 3 – zgodnie z reżimem sanitarnym), aby obejrzeć i wysłuchać prezentacji opowiadającej o historii Dnia Nauczyciela oraz Komisji Edukacji Narodowej. Następnie jeden z prowadzących opowiedział, jak zmieniał się uczeń (i program nauczania) na przestrzeni wieków.  

Przedsięwzięcie cieszyło się sporym zainteresowaniem (szczególnie wśród uczniów starszych klas) i ogólnie rzecz biorąc podobało się widzom.  

Uważam, że takie apele powinny być częściej organizowane, ponieważ są przerywnikiem zwykłych lekcji, a czasami potrzebujemy urozmaicenia.  

Reasumując: apel z okazji Dnia Nauczyciela uważam za udany i czekam na kolejne takie akcje!  

Autorka: Blanka Niewiadomska

Dzień św. Marcina

W tym roku w naszej szkole zorganizowaliśmy wystawę związaną z obchodami Dnia św. Marcina. Dzień św. Marcina (Martinstag) obchodzony jest hucznie zwłaszcza w krajach niemieckojęzycznych, na pamiątkę rzymskiego legionisty Martina – późniejszego biskupa z Tours, który w powszechnej świadomości zasłynął szczodrym gestem, oddając swój płaszcz przemarzniętemu żebrakowi. W wigilię 11 listopada w wielu miastach Niemiec, Austrii i Szwajcarii organizuje się tzw. Martinszug, czyli pochód św. Marcina. Dzieci wędrują z samodzielnie przygotowanymi lampionami, towarzyszy im często rycerz ubrany w purpurowy płaszcz i rzymski hełm. Nasi uczniowie przygotowali plakaty, przybliżające zwyczaje, związane z Dniem św. Marcina oraz stworzyli piękne latarenki i lampiony, używane w pochodach świętomarcińskich. Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie. Zobacz zdjęcia