Wsparcie finansowe Fundacji Nasza Szkapa

Uczniowie klasy 3a prowadzą w szkole działania mające na celu wsparcie finansowe Fundacji Nasza Szkapa. Inicjatorem akcji jest Rafał Antczak. Uczeń przygotował plakat, który przybliża problemy chorych koni. Chłopiec także sam chętnie opowiada o ich smutnym losie. Dzięki waszej wrażliwości i hojności jesteśmy w stanie dać nadzieję chorym i zranionym przez człowieka zwierzętom.

Dziękujemy za włączanie się do akcji

Uczniowie klasy 3a

Wiosna – start!

Nareszcie wiosna! Kwitną krokusy, w lesie zawilce, na drzewach rozwijają się pierwsze listki. Wszyscy cieszymy się z jej nadejścia. Aby ją powitać i uczcić jej przybycie samorząd uczniowski zaproponował Szkolny Dzieci Szkolnych Fryzur Wiosennych. Grzeczne na co dzień  fryzurki zamieniliśmy na szalone stylizacje. Uczniowie zaproponowali niecodzienne uczesania zawierające kolorowe kwiaty, liście, motyle i ciekawe upięcia. Było na co popatrzeć! Sama radość!!!! Zobacz zdjęcia.

Dzień Otwartych Drzwi

15 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszone z przedszkoli dzieci wraz z rodzicami obejrzały przedstawienie pt. „Kłopoty wróżki Pelagii” przygotowane przez uczniów klas IIa i IIb. Następnie nasi goście mieli możliwość zwiedzania szkoły, obejrzenia wszystkich pracowni, skorzystania z pomocy dydaktycznych. Przyszli uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursach z nagrodami a ich rodzice/opiekunowie porozmawiali z nauczycielami. Zobacz zdjęcia.

Mam Talent

W dniu 13.03.2019r odbył się w naszej szkole finał konkursu ,,Mam Talent’’. Do występów w wielkim finale uczniowie zostali wyłonieni na drodze eliminacji.

Przygotowania i próby do pokazów trwały wiele tygodni. Dzieci starały się aby ich występy były dopracowane w każdym szczególe.
Największa grupa uczestników prezentowała umiejętności wokalne, pokazali się również taneczne , z uwagą wysłuchaliśmy recytacji wiersza i gry na gitarze.

Po wszystkich występach jury w składzie: Dorota Czarnecka, Agnieszka Koźba, p. dyr. Beata Rutkowska i Maja Piekarska kl.VIa udało się na obrady.

Uczestników podzielono na dwie kategorie :

Wiekową: uczniowie I-III i IV-VI . oraz rodzaj występu : śpiew , taniec , inne.

Wyniki konkursu.

Kl.I – III

Kategoria: śpiew.

I m. – Nadia Worach kl. II b

II m. – Marysia Krysińska kl. IIIA

Kategoria: taniec

I m. – Iga Chruścielewska kl. Ia

Kategoria: Inna

I m. – recytacja wiersza : Zosia Kominiak kl. I b

I m. – gra na gitarze: Adam Większa vel. Staniewski kl. IIIa

Klasy IV – VI

Kategoria: śpiew

I m. – Julia Sygnet kl. V a

II m. – Patryk Marciniak kl. VI a

II m. – Julia Rzepkowska kl. IV c

III m. – Daria Kucharska kl. V c

Kategoria: Taniec

I m. – Nadia Dąbrowska kl. IV b

II m. – Natalia Struś i Julia Łaźniewska V b

III m. – Karolina Olczak IV c i Nikola Mielczarek kl. IV a.