Wycieczka do Torunia

21 września IIIa oraz IIIb pojechały na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie zaczęło się od Planetarium i seansu “Cudowna podróż”, gdzie przedstawiono podstawowe gwiazdozbiory i związane z nimi greckie mity. Następnie uczniowie zwiedzili Stare Miasto i jego najważniejsze atrakcje: Fontannę Flisaka, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego i wiele innych! Toruń ma nawet swoją Piernikową Aleję Gwiazd, bardzo podobną do naszej łódzkiej filmowej. 

Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczniowie na warsztatach samodzielnie wykonali ozdobne pierniki, poznali składniki ciasta piernikowego, piece i formy do wypieków oraz wysłuchali legend z nimi związanych. 

Ostatnim punktem wycieczki były tężnie solankowe w Ciechocinku, ich rozmiar robi ogromne wrażenie! 

Polska Stolica Recyclingu

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu Polska Stolica Recyclingu. Jako szkoła możemy wygrać nagrodę 50 000 zł. Aby wygrać należy zebrać jak najwięcej elektrośmieci. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich mogących wesprzeć akcję o przynoszenie do szkoły zużytego sprzętu elektronicznego – lodówki, prali, czajniki, odkurzacze, prostownice, ładowarki, budziki, zegarki, monitory, laptopy, tablety, tonery, baterie i inne zużyte sprzęty. Sprzęt musi być kompletny. Akcja trwa do 30 listopada. Zachęcamy do aktywnego udziału!
Sprzęt przynosimy do p. Aleksandry Zawady, p. Ewy Studnickiej lub do sekretariatu.