Jasełka

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy IIIa IIIb. To oni pod opieką swoich wychowawców przygotowali jasełka, które zaprezentowali uczniom naszej szkoły, przedszkolakom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.Wszyscy podziwiali zdolności aktorskie, wokalne i muzyczno-ruchowe młodych aktorów.  L.Gula, A.Hasińska. Zobacz zdjęcia.

Akcja charytatywna

Uczniowie klasy 1a, 2a, 2b, 5a i 6c wraz z wychowawcami włączyli się w akcję charytatywną zorganizowaną przez p. Aleksandrę Pańczyk. Dzieci wykonały piękne prace świąteczno – zimowe. Zostały one zakupione przez rodziców. Za uzyskane pieniądze przygotowaliśmy paczki świąteczne dla dzieci z Łódzkiego Hospicjum przy ul. Łupkowej. Delegacje w/w klas wspólnie zawiozły prezenty.Serdecznie dziękujemy dzieciom, ich rodzicom oraz SU za włączenie się w akcję. Pokazaliście, że macie wielkie serca!! Zobacz zdjęcia.
A. Pańczyk, M. Bariasz, E. Janusik, G. Choińska, I. Pańczyk, L. Szymczak, D. Czarnecka

“Marzycielska Poczta”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1a, 2b, 6a, 6c postanowili umilić ten magiczny czas swoim chorym rówieśnikom z innych miast włączając się w ogólnopolską akcję “Marzycielska Poczta”. Pod opieką p. A. Pańczyk i p. M. Bariasz dzieci własnoręcznie tworzyły kartki świąteczne, a następnie pisały piękne życzenia. Takie działanie sprawiło nas wszystkim wiele radości. Zobacz zdjęcia.

Gratulacje dla Kaspra Baraniaka

Kasper Baraniak – uczeń klasy IIIb trenuje piłkę nożną w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego. Bierze udział w rozgrywkach ligowych i wielu turniejach piłkarskich. W grudniu 2019 roku jego drużyna Czarne Pantery zdobyła I miejsce i złoty medal, a Kasper został królem strzelców całego turnieju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Koledzy i koleżanki z klas wraz z wychowawczynią.

Osiągnięcia uczniów klasy IIIb

Uczniowie klasy IIIb brali udział w międzyszkolnym konkursie “Tradycje bożonarodzeniowe – Choinka – ozdoba świąteczna”, którego organizatorem było Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1.Z radością informuję o sukcesach uczniów w tym konkursie.

Nagrodę główną Gran Prix otrzymała Maja Majchrzak!

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Dominik Opas

II miejsce – Julia Stanik

Wyróżnienie – Miłosz Gałązka

Gratuluję! – wychowawczyni L. Gula. Zobacz zdjęcia.

Klasy trzecie w Warszawie

We wtorek 10 grudnia uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego. Byliśmy przy Grobie Nieznanego żołnierza i pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010r. Później pojechaliśmy na ul. Wiejską 6/8. Zwiedzaliśmy Sejm i Senat. Byliśmy w salach, gdzie odbywają się obrady Senatu i Sejmu. Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeliśmy spektakl w Teatrze Robotycznym pt. “O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystalii.” Potem oglądlismy ekspozycje stałe i przeprowadzaliśmy doświadczenia na interaktywnych wystawach w celu lepszego zrozumienia zjawisk życia codziennego.Na zakończenie wizyty w Warszawie poszliśmy na Starówkę. Podziwialiśmy piękne iluminacje świąteczne. Tam też kupiliśmy pamiątki.Zadowolenie wróciliśmy do domu. Zobacz zdjęcia.

Uczniowie klasy IIIa i IIIb.

Idą święta nie o SMS- IE , lecz o kartce pamiętaj 2

W dniu 12 grudnia w ramach ogólnopolskiego projektu : ” Idą święta nie o SMS- IE , lecz o kartce pamiętaj 2″ ,  uczniowie z klas IV – VIII redagowali i zapisywali życzenia  na specjalnie  przygotowanych przez Fundację Dbam o Mój Zasięg,  kartkach świątecznych.
Mamy nadzieję, że z serca płynące życzenia ucieszą 13 – letniego Michała i 9 – letnią Julkę!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom  za zaangażowanie! Zobacz zdjęcia.

E. Janusik , M.Bariasz