Z WIZYTĄ W PAŁACU HERBSTA

„RAZ, DWA, TRZY… PAŁAC ZNASZ I TY!”   To temat warsztatów, na które wybrali się uczniowie klasy III b do Pałacu Herbsta. Była to wspaniała podróż w czasie! Niekonwencjonalne zwiedzanie Pałacu Herbsta, podczas którego uczniowie testowali swoją spostrzegawczość. W kolejnych pomieszczeniach szukali najprawdziwszych skarbów, którymi są wyjątkowe eksponaty muzealne. Ich historie to wspaniała opowieść o życiu codziennym w domu dziewiętnastowiecznych fabrykantów.

Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Na przełomie listopada i grudnia razem z dziećmi z klasy 1a, 1b, 1c i 2a odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską nr 4 przy ulicy Franciszkańskiej w Łodzi. Z okazji Dnia Misia wspólnie czytaliśmy bajki o misiach, a na Mikołajki uczyliśmy się składać mikołaje techniką origami. Dzięki współpracy z pracowniczkami czytelni, dzieci miały okazję przekonać się jak funkcjonuje biblioteka miejska oraz jak zapisać się, by móc wypożyczać książki. Spotkanie z bibliotekarkami było bardzo owocne, a dzieci wróciły do szkoły zadowolone. Dotarły do nas miłe informacje, że niektórzy odwiedzili bibliotekę ponownie i założyli już swoje karty czytelnika.

Świąteczne pierniki

W poniedziałek 5 grudnia klasa 4a dzięki uprzejmości mamy Amelii piekła świąteczne pierniki. Wyrabianie ciasta na pierniki było przednią zabawą. W całej szkole roznosił się charakterystyczny zapach pierników. Po upieczeniu pierników uczniowie mogli je zabrać d o domu lub skonsumować.

Mikołajki na sportowo

W dniu 6 grudnia dziewczynki i chłopcy klas piątych  rozegrali  mecze w koszykówkę. Wszystkie drużyny walczyły z ogromnym zaangażowaniem, ale nie wynik w tym dniu najbardziej się liczył, a dobra zabawa i świąteczna, mikołajkowa  atmosfera . Rewanż w styczniu,  na powitanie Nowego Roku.   D.Czarnecka.

Dzień ciasta

25 listopada w naszej szkole było bardzo słodko. A to za sprawą zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski DNIA CIASTA. Uczniowie klas 4-8 przygotowali mnóstwo różnorodnych wypieków. Wszystkie smakołyki sprzedały się w oka mgnieniu. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszą akcję – naszym uczniom i ich rodzicom. Jesteście wspaniali!

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

2 grudnia 2022r odbył się Turniej Mikołajkowy zorganizowany przez p. Katarzynę Kowalewska i p. Radosława Kamińskiego.

W turnieju brały udział dzieci z klasy IB oraz zaproszone dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 114- Integracyjnego.

Podczas turnieju dzieci miały do pokonania dziesięć konkurencji zawierających elementy gier, zabaw rzutnych, bieżnych i skocznych. Było mnóstwo radości i zabawy. Za zaangażowanie i sportową postawę nasi zaproszeni goście otrzymali dyplom i drobny upominek mikołajkowy.

Międzyszkolny Konkurs na plakat ekologiczny

Miło nam poinformować, że 1 grudnia 2022 r. nasi uczniowie odebrali nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Miasta Łodzi w ramach Międzyszkolnego Konkursu na plakat ekologiczny pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, organizator MPO Łódź:

II miejsce Zuzia Dybiec kl. 7 a

wyróżnienia: Dorotka Kulik kl. 8 a i Bartek Szymanowski kl. 4 b

Serdecznie gratulujemy!

W drugiej części spotkania uczestnicy zwiedzili UMŁ, w tym również gabinet Wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzaty Moskwa- Wodnickiej oraz Dużą Salę Obrad Rady Miejskiej imienia Łódzkich Włókniarek.

E. Studnicka, A. Pańczyk

Dzień Pluszowego Misia w klasie 1a

25 listopada uczniowie klasy 1a obchodzili klasowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci rysowały ,,wyturlane misie”, kolorowały opaski na głowę oraz odkodowywały obrazek przedstawiający pluszaka. Najwięcej radości sprawiło pierwszoklasistom tworzenie własnych misiaczków z wykorzystaniem tabletów. Ten radosny dzień zakończyli ,,misiową ucztą”. W towarzystwie pluszaków zjedli pyszne ciasta przygotowane przez Samorząd Uczniowski.