Uniwersytet Śląski Dzieci zaprasza na wykłady i zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży oraz rodziców

Szanowni Państwo,

w sobotę 27 lutego Uniwersytet Śląski Dzieci zaprasza na wykłady i zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Zajęcia będą prowadzone w formule online (na platformach YouTube oraz Zoom). Uczestnicy odbędą niezapomnianą podróż do świata nauki, wspólnego odkrywania, doświadczania i eksperymentowania. 

W programie: 

1) Jak zostać Najpiękniejszą, jak zostać Najpiękniejszym?, czyli o konkursach piękności w reportażu radiowym (red. Anna Dudzińska),

2) Trudne zagadki kryminalne w historii kryminalistyki (dr Joanna Stojer-Polańska), 

3) Co nam grozi w kosmosie? Czy i kiedy postawimy stopę na innych planetach? (dr hab. Sławomir Wronka), 

4) Jak się uczyć, żeby szkoła nie była problemem? (dr Mikołaj Marcela), 

5) Czytanki Sowy Usi (czyta dr Magdalena Szubka). 

Z myślą o rodzicach zaplanowano również wykład

6) Co mogą zrobić rodzice, żeby edukacja dzieci miała sens?  (dr Mikołaj Marcela. 

Opisy wykładów są dostępne na stronie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci: dzieci.us.edu.pl. Linki do zajęć będą dostępne na stronie od piątku 26 lutego. Zapraszamy na wydarzenie i jednocześnie zachęcamy młodzież chcącą rozwijać i wzbogacać swoje naukowe zainteresowania oraz pasje do dołączania do Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Początek semestru letniego jest doskonałą ku temu okazją!  

Zapraszamy serdecznie

Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach

Klasa 2a i nowe technologie

Uczniowie klasy IIa idą z duchem przemian technologicznych i na lekcjach wykorzystują tablety. Dzięki nim mogą bezpośrednio korzystać z różnych programów i gier edukacyjnych. Tablety zwiększają efektywność lekcji, poprawiają możliwość przyswojenia nowego materiału i utrwalenia już poznanego. Największą radość sprawia uczniom skanowanie kodów QR a następnie rozwiązywanie ukrytych tam zadań. Brawo! Zobacz zdjęcia

„Zostań Super Zakrętakiem”

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Łódzkim Hospicjum dla Dzieci przy ulicy Łupkowej. Jedną z akcji, którą bardzo aktywnie wspierają uczniowie klas I-III jest zbieranie plastikowych nakrętek.
Jako koordynator akcji bardzo Wam dziękuję, a także waszym rodzicom oraz zachęcam do dalszego pomagania!!!
A. Pańczyk.  

Klasowa zabawa karnawałowa

W dniu 16 lutego uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią przygotowali klasową zabawę karnawałową. Po udekorowaniu sali i wykonaniu masek karnawałowych rozpoczęła się zabawa. Uczniowie tańczyli do wybranych wcześniej utworów muzycznych. Wspólnie zaśpiewali największe przeboje karaoke.  Niewątpliwą atrakcją balu była fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

PROJEKT Z ZUS- DLACZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE SĄ WAŻNE. ZAJĘCIA W KLASACH 6 i 7 ORAZ LEKCJA ONLINE W KLASIE 8a Z PRACOWNIKIEM ZUS.

W pierwszym tygodniu lutego na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie w klasach 6 i 7 oraz w klasie 8a przeprowadzone zostały zajęcia w ramach projektu z ZUS pt. “Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne”. Uczniowie dowiedzieli się o historii ubezpieczeń społecznych, jakie są ubezpieczenia społeczne oraz dlaczego są istotne dla każdego z nas. W klasie 8a lekcję poprowadziła pracownica ZUS. Młodzież zapoznała się z tematem przewodnim, historią ubezpieczeń społecznych, uczestniczyła w małym quizie oraz została zaproszona do ogólnopolskiego konkursu w ramach projektu z ZUS 2020/2021. Uczniów, którzy zechcą wziąć w nim udział zaprasza do kontaktu nauczycielka historii i wos-p. Hanna Majkowska- Pilarz.

Akademii Bezpiecznego Puchatka

“Klasy pierwsze wzięły w ostatnim tygodniu udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka – programu promującego bezpieczeństwo w szkole, w domu, na ulicy i w Internecie. Program objęty jest honorowym patronatem Policji. Na zajęciach z pedagogiem szkolnym – p. Aleksandrą Zawadą dzieci poznały wiele cennych zasad dotyczących bezpieczeństwa, a w naszej nowoczesnej pracowni komputerowej zdały test sprawdzający wcześniej zdobytą wiedzę. Szkoła otrzymała Certyfikat udziału z programie”.