Zorganizowany z okazji Dnia Nauczyciela konkurs na mema ROZSTRZYGNUIĘTY!

W rywalizacji zatytułowanej: “Uczniowie, Nauczyciele i szkoła w dobie koronawirusa i nie tylko” wygrała praca A. Buczak z klasy VIIb, drugie miejsce zajęła Karolina Olczak z kl. VIc , a trzecie – Oskar Fijałkowski z kl. VIIIa. Pozostałe prace zdobyły wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy fantastycznego poczucia humoru.  Zobacz zdjęcia.

A. Koźba i D. Michałus

LEKCJA HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE DLA KLASY 8A Z OKAZJI 80. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ. PANEL DYSKUSYJNY- MIĘDZYPOKOLENIOWA KULTURALNA AKTYWIZACJA ŁODZIAN POPRZEZ PANELE DYSKUSYJNE OKM 1940 W ROKU 80. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ- OBSZAR V

Klasa 8A uczestniczyła w zadaniu wpisującym się w “Politykę Rozwoju Kultury 2020+ dla Miasta Łodzi” oraz “Programu wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi” przeprowadzonym przez Prezesa Stowarzyszenia “Rodzina Policyjna 1939 r.” pana Jarosława Olbrychowskiego. Innowacyjny charakter projektu OKM 1940 polega na inspirowaniu do myślenia o kulturze regionalnej w aspekcie dumy i budowania tożsamości, jednak w sposób przystępny dla młodych pokoleń. Realnym jest nawiązanie współpracy międzypokoleniowej i wzajemne wsparcie pomiędzy różnymi generacjami w obszarze tworzenia i wzmacniania tożsamości. Celem nadrzędnym jest upamiętnianie i ochrona polskiego dziedzictwa w ramach 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Trzy miejsca zbrodni popełnionej na polskiej ludności- Ostaszków, Kalinin, Miednoje- nierozerwalnie łączą się z etosem służby funkcjonariuszy Policji Państwowej. To tam zginęło blisko 8 tysięcy funkcjonariuszy Policji Państwowej, każdy z nich został zgładzony strzałem w tył głowy.
W ramach wspomnianego zadania panel dyskusyjny OKM 1940 został zakończony wypełnieniem przez uczniów anonimowej ankiety pt. “Tożsamość regionalna i kultywowanie historii poprzez wydarzenia kulturalne”. Młodzież otrzymała również pakiet edukacyjny składający się z broszur merytorycznych i tabliczek ze znaczkami OKM 1940 oraz tematyczną prezentację multimedialną.

Dzień Pustej Klasy 2020

Dzień Pustej Klasy 2020 – radość i duma! Aż 685 szkół i przedszkoli w całej Polsce! 73 tysiące dzieci w różnym wieku – od maluszków po nastolatków – którzy 25 września ruszyli w przyrodę! Setki Waszych wspaniałych pomysłów na to, jak uczynić edukację terenową ekscytującą przygodą! To były piękne obchody. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nich udział.

Mali zapaśnicy

Miło nam zakomunikować, iż uczniowie klasy III b:  Krzysztof Rulka, Alan Kacprzak i Norbert Szymański w dniu 4 października 2020 r. brali udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego –   ” Mali siłacze na maty ” zorganizowanych   pod patronatem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Cała trójka młodych zapaśników wywalczyła miejsca na podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ponieważ akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie. Tego dnia w bibliotece z  grupą dzieci wspólnie odczytaliśmy Szewczyka Dratewkę Janiny Porazińskiej.  Dzieci dowiedziały się , że to właśnie data urodzin tej autorki – 29 września  ( 1888 roku) – stała się dniem poświęconym głośnemu czytaniu. Motywem przewodnim spotkania czytelniczego było znaczenie czynienia dobra, które  zawsze do nas powraca. Zobacz zdjęcia.

Konkurs plastyczny „Lato 2020 ”

We wrześniu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny „ Lato 2020” ,       w którym wzięły udział dzieci z klas IV – VII. Zadanie polegało na zaprojektowaniu znaczka pocztowego. Dzieci wykonały piękne prace, z których jury w składzie p. E. Studnicka,           p. Z. Mokarska, p. H. Surma, p. A. Sztekmiler , wybrało kilka najciekawszych. Nagrody otrzymają :

1. Maja Majchrzak kl. IV b,
  2. Patrycja Skwarczyńska kl. IV b