NAUCZYCIELE!   RODZICE!   UCZNIOWIE!

Dzięki Wam nasza szkoła otrzymała certyfikat „ORGANIZACJA INOWACYJNA”.

Nagrodę tę przyznaje ŁCDNiKP za wyobraźnię, talent i kreatywność, za wspieranie i wdrażanie innowacji pedagogicznych, za promowanie i rozwój edukacji. Tym sposobem znaleźliśmy się w doborowym gronie sześciu szkół z województwa łódzkiego, m.in. I LO im. M. Kopernika w Łodzi, które to prestiżowe wyróżnienie otrzymało.

Dziękujemy Wam i liczymy na dalszą, owocną współpracę

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 58 im. M. Wańkowicza w Łodzi

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.  Pierwszym etapem było przygotowanie przez uczniów klas IV-VIII plakatów dotyczących historii, kultury, położenia i środowiska przyrodniczego oraz ciekawostek związanych z Wielką Brytanią. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałe prace, które mogliśmy podziwiać na wystawie szkolnej.

Kolejnym etapem było wykazanie się wiedzą na temat Zjednoczonego Królestwa w formie dwu etapowego Quizu online – Kahoot! Linki do Quizu:

Najlepszymi z najlepszych okazali się uczniowie ze wszystkich poziomów, od klasy IV po klasę VIII i tak:

I miejsce zajęła uczennica klasy VI A Martyna Chodała

II miejsce to uczeń klasy VIII C Jakub Bukowski

III miejsce przypadło uczniowi klasy V A Maksymowi Kosmala

Wyróżnienia otrzymali:

Marcin Borowiak z klasy IV A i Yaroslav Kharchenko z klasy VII A

Uczniowie klas: 4a, 4b, 6b i 8b w dniach 31 maja – 2 czerwca pojechali na wycieczkę nad morze.

Zwiedzali stare miasto przepięknego gotyckiego Torunia. Byli gośćmi galerii piernikowej. Poznali legendy związane z miastem.

Miejscem noclegowym był uroczy hotel w Pucku blisko plaży.

W Dniu Dziecka czekały na uczestników liczne atrakcje. Pierwsza – wizyta w fokarium połączona z karmieniem fok. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawa edukacyjną dotyczącą życia fok szarych i innych mieszkańców Bałtyku.

Kolejną atrakcją była wizyta w średniowiecznej osadzie w Sławutowie. Pasjonaci dawnych dziejów w tradycyjnych strojach słowiańskich pokazywali uczniom, jak wyglądało życie codzienne Pomorzan za czasów Lestka, czyli dziadka Mieszka I. Sposób budowania chat, rybołówstwo, wytwarzanie nici, tkanin, garncarstwo, broń oraz średniowieczne narzędzia, w tym wiertarki sprytnie obmyślane wynalazki z drewna i sznurka zaciekawiły wszystkich. Tym bardziej, że można było dotykać eksponatów.

Najsłodszym punktem programu były lody i gofry na uroczej plaży wśród zazdrosnych o okruszki mew.

Kolejnego i niestety ostatniego dnia wycieczki uczestnicy zwiedzili słynny Dar Młodzieży w Gdyni.

Spacer po molo w Orłowie był okazją do pożegnania się z Bałtykiem.

Na koniec uczniowie odwiedzili Gdańsk. Przeszli z przewodnikiem uliczkami starego miasta. Wysłuchali opowieści o Dworze Artusa, Fontannie Neptuna, Bazylice Mariackiej.

Wypoczęci, zintegrowani i szczęśliwi uczniowie wrócili do Łodzi pełni wrażeń. Nawet jeżeli po pięknych pierniczkach z Torunia zostaną już tylko okruszki, pozostaną wspomnienie – bezcenne!

Leszek Szymczak, Ewa Studnicka, Ewa Kamińska

Dzień Rodziny

30 maja klasa 1c wraz z rodzicami zorganizowała Dzień Rodziny. Uczniowie zatańczyli dla rodziców taniec z kwiatami i z szarfami. Uczniowie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę przy akompaniamencie gitary😊 W podziękowaniu za piękny występ rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla dzielnych artystów, a mama Dimy przygotowała nam magiczne show z wykorzystaniem suchego lodu 🤗 To było wspaniale, rodzinne popołudnie!

Konkurs fotograficzny ” Łódź w różnych porach roku”

Dobiegł końca konkurs fotograficzny ” Łódź w różnych porach roku”. Uczniowie mioeli sfotografować wybrane miejsce w Łodzi, pokazując jak wygląda jesienią, zimą i na wiosnę.

Większość dzieci uchwyciła w kadrze przyrodę łódzkich parków, podziwialiśmy też Pasaż Róży . Spośród młodych fotografików, którzy dostarczyli prace na wszystkie trzy etapy konkursu jury w składzie : B. Bergmann-Pogroszewska, A. Faryńska,  A. Koźba, B. Zagalski, L. Szymańska, G. Klimczak wyłoniło laureatów :

I miejsce – Zuzanna Dybiec kl. VII A

II miejsce ex aequo – Dominik Opas kl.VI B i Norbert Szymański kl. V B

III miejsce Kacper Gross

Gratulujemy uczniom i rodzicom i życzymy nieustannego entuzjazmu do rozwijania pasji fotografowania. A.Sztekmiler, B.Bergmann-Pogroszewska