Konkurs informatyczny InfoSukces

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Bartosz Zagalski zakwalifikował się do drugiego etapu w konkursie Ogólnopolskim InfoSukces organizowanym przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Łódzkiej. Jury konkursowe było pod dużym wrażeniem umiejętności uczestników konkursu i ich zaangażowania w tworzeniu projektów. Spośród wielu nadesłanych prac jury konkursowe musiało jednak wyłonić najlepsze prace – wybrano 20 prac. Gratulujemy Bartkowi i życzymy sukcesów w II etapie konkursu.

XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że na podstawie nadesłanych rozwiązań zawodów I stopnia oraz decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Juniorów uczeń naszej szkoły Oskar Przybyła, zakwalifikował się do zawodów II stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy uczniom sukcesów w zawodach II stopnia!

Pierwsza szkolna wystawa psów

Pierwsza szkolna wystawa psów zorganizowana przez uczennice klasy 7a – Lilianę Kurnatowską, Maję Kielmę, Karinę Fiodorową, cieszyła się dużą popularnością. Do konkursu zgłosiło się 60 właścicieli psów. Wystawę można było oglądać na parterze szkoły, gdzie uczniowie wszystkich klas oddawali swoje głosy na najładniejszego i najzabawniejszego psa. Właścicielami najładniejszych piesków zostali wybrani – Aleksander Admiuk (1b) i Wiktoria Adamiuk (4b), Maja Gołdyn (4a), Liliana Garbacz (1a), Laura Tuszyńska (1a), Tomasz Nowak (1a), Arina Maschnikova (7a). Właścicielami najzabawniejszych psów zostali wybrani – Oliwia Magdzińska (8a), Oliwier Górski (5b), Krzysztof Rulka (5b), Alan Kacprzak (5b), Lena Furmaniak (2b), Marika Marsula (2b). Gratulujemy zwycięzcom, dzikeujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych zabawach.

Wycieczka do EC1

Uczniowie klasy IIb udali się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Zajęcia w tej formie bardzo im się podobały. Oprócz zdobywania wiedzy i odkrywania wiadomości na temat otaczającego świata poprzez samodzielne eksperymenty i doświadczenia to świetnie się bawili!!!!

Karnawał w III b

W lutym – ostatnim miesiącu karnawału, świętowaliśmy Walentynki, a później Tłusty Czwartek. Postanowiliśmy sobie osłodzić te dni. Zjedliśmy słodkie, czerwone serca i lukrowane pyszne pączki. W te dni kalorie się nie liczyły!
Ostatni dzień karnawału – Ostatki, postanowiliśmy uczcić dobrą zabawą. Bawiliśmy się przy naszych ulubionych przebojach.

Uczniowie klasy III b

Światowy Dzień Kota

17 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Ma on za zadanie  podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka i zwrócić uwagę na niesienie im pomocy. Z tej okazji uczniowie klasy 1a obejrzeli prezentację o kotach, wysłuchali wierszy,  obejrzeli kreskówki oraz wykonali prace plastyczne. W nagrodę, w ich klasie pojawił się kot. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości (AR). To był wyjątkowo radosny dzień😀

Klasy trzecie w Warszawie

We wtorek 14 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru malowniczymi uliczkami Starego Miasta. Byliśmy pod pomnikiem Małego Powstańca i pod kolumną Zygmunta III Wazy.  Potem przejechaliśmy ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Aleje Ujazdowskie.

Podziwialiśmy też najwyższe budynki w Warszawie: Varso Tower, Pałac Kultury i Nauki, apartamentowiec Złota 44.

Pojechaliśmy również na ulicę Wiejską, aby zwiedzić Sejm i Senat. Byliśmy w salach, w których odbywają się obrady Sejmu i Senatu.  Spotkaliśmy też znanych polityków.

Kolejną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj mieliśmy okazję obserwować, doświadczać, poszukiwać odpowiedzi na pytania z zakresu bardzo wielu dziedzin naukowych. Uczeniu się w Koperniku sprzyjały różnorodne przestrzenie edukacyjne.

Zadowolenie wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy III a i III b

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Uczniowie klasy 1a i 2a włączyli się do corocznej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, która ustanowiona została z inicjatywy Komisji Europejskiej. Promuje ona działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Uczniowie uczestniczyli w lekcjach online: ,,Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet” oraz ,,Sieciaki – 5 zasad bezpieczeństwa”. Ponadto dzieci wykonywały prace plastyczne i oglądały kreskówki o tym, jak unikać zagrożeń w sieci. Uczniowie rozwiązywali także krzyżówki, rebusy i quizy dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Nasz udział w tej ogólnoświatowej akcji został potwierdzony zaświadczeniem.

Walentynkowa fotobudka

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania przyjaźni i sympatii. Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony. Każdy miał także możliwość wykonania zdjęcia w walentynkowej fotobudce. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem.

Słodkie Walentynki – Valentinstag