Marzycielska poczta w IIIB

Klasa IIIb włączyła się do ogólnopolskiego projektu “Marzycielska Poczta”. To niezwykła akcja polegająca na pisaniu i wysyłaniu listów i kartek do chorych dzieci. Uczniowie wierzą, że wywołają uśmiech na twarzach rówieśników.

Wszystkim dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Uczniowie klasy IIIb.

VI c i pierwszoklasiści

Uczniowie klasy I a i VI c wspólnie uczestniczyli w zajęciach technicznych zorganizowanych przez p. Olę i p. Izę. Starsi koledzy chętnie pomagali młodszym a efektem ich pracy były wspaniałe bałwanki wykonane ze skarpet i ryżu. Celem tej akcji było między innymi uczenie dzieci wzajemnej pomocy i współpracy.  Do czego zostały wykorzystane bałwanki dowiecie się w kolejnej relacji …. Zobacz zdjęcia.

Spotkanie z piłkarzami Widzewa

W tym roku klasy II a i b miały nie jednego lecz trzech sportowych gości. Odwiedzili nas piłkarze z pierwszej drużyny Widzewa Daniel Tanżyna i Bartłomiej Poczobut. Towarzyszył im komentator sportowy Marcin Tarociński. Widzewiacy odpowiadali na pytania dzieci, wręczyli klubowe upominki, rozdawali autografy.  Serdeczne podziękowania dla pana Wojciecha Kowalskiego za zorganizowanie spotkania. Zobacz zdjęcia.

Mikołajki

Aby uprzyjemnić dzieciom klas I – IV 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował Mikołajkową Loterię Fantową. Fanty do loterii pozyskaliśmy od naszych uczniów, za co bardzo dziękujemy!

Każdy los kosztował 1 zł. Wylosowane maskotki, książki, gry, puzzle i przybory szkolne sprawiły dzieciom wiele radości. Dochód z loterii w wysokości 168 zł. przeznaczony zostanie na potrzeby SU oraz gwiazdkowe prezenty dla dzieci przebywających w hospicjum. Zobacz zdjęcia.

SU oraz D. Czarnecka, A. Koźba, A. Pańczyk

Andrzejki

W piątek 29 listopada sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w sale wróżb, czarów i magii. Pięknie przebrani wróżbici przepowiadali przyszłość z kostek, kart, papierowych serc, przelanego przez klucz wosku, balonów i magicznych karteczek. Było mnóstwo śmiechu i radości. Taki dzień to świetna okazja do dobrej zabawy.Zebrane pieniążki podczas wróżb SU przekazał na gorączkę złota.

W szkolnej bibliotece również było wiele atrakcji. Dwie wróżki Anny (Rzepkowska i Stelmasiak) zamieniły za pomocą magii  bibliotekę w Muzeum wróżb andrzejkowych. Odwiedzający mogli zapoznać się z informacjami i ciekawostkami na temat andrzejek, a także oglądać tematyczne eksponaty. Dodatkową atrakcją była magiczna kula. Uczniowie uczestniczyli także w projekcji filmu pt. „Andrzejkowy wieczór”. Wszystkiemu przyglądał się z ukrycia czarny kot, którego obecność zdradzały jednak świecące w ciemności oczy… SU i opiekunowie. Zobacz zdjęcia.

Konkurs ekologiczny na “Hasło promujące zdrowie i ekologiczny styl życia”

Uczniowie kl.II b i kl. III b brali udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym na “Hasło promujące zdrowie i ekologiczny styl życia”.Miło nam zakomunikować, iż w kategorii klas drugich; II miejsce zajął Dawid  Kawczyński, III miejsce zdobył Oliwier Górski, a na wyróżnienie zasłużyła  Anna Chodała. W kategorii klas trzecich ;I miejsce zdobył  Błażej Wolanin, a wyróżnienie otrzymała Maja Majchrzak. Zwycięzcom gratulujemy! Zobacz zdjęcia.