Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Sandomierza

W dniach 28-29.10.2021 odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Na wycieczkę pojechały klasy IIIb oraz VIIc. Opiekę sprawowali nauczyciele: H.Surma, K.Kowalewska i R.Kamiński. Zwiedzaliśmy Kazimierz, zamek w Kazimierzu, Basztę, Wąwóz Korzeniowy, wchodziliśmy na Górę Trzech Krzyży. Nocowaliśmy w Ujeździe gdzie czekało na nas nocne zwiedzanie z pochodniami zamku Krzyżtopór! Następnego dnia udaliśmy się do Sandomierza gdzie zwiedziliśmy Podziemną Trasę Turystyczną, zamek królewski, bazylikę katedralną Narodzenia NMP, Ucho igielne czyli Furtę Dominikańską oraz Wąwóz Królowej Jadwigi. Zobacz zdjęcia.

Szczepienia dzieci w wieku 5 – 11 lat

Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

List Ministra Edukacji i Nauki oraz ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5 – 11 lat

Konkurs wiedzy  o Fryderyku Chopinie

W ostatnim czasie dzieci wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy  o Fryderyku Chopinie. Walka była bardzo zacięta. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą  z zakresu życia i twórczości kompozytora. Potrafiły też rozpoznać jego utwory , między innymi: Etiudę Rewolucyjną, Sonatę b – moll, Walca Des – dur. Konkurs odbył się na zasadach „jeden z dziesięciu’’. Najlepsza okazała się Oliwia Magdzińska z klasy VII a, II miejsce wywalczyła Karolina Zagórska z klasy IV a, III nagrodę otrzymała Weronika Bultrowicz z klasy VI a.

            Gratuluję uczennicom i życzę dużo chęci do podejmowania kolejnych konkursowych zmagań. Anna Sztekmiler

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z klas młodszych przygotowali piękne prace plastyczne „Misia Giganta”, które można oglądać na korytarzu szkolnym. Pluszaki opanowały również, bibliotekę szkolną chętnie odwiedzaną przez czytelników. Wszyscy świetnie się bawili w towarzystwie filmowych misiów. Starsi uczniowie wzięli udział w akcji „Z misiek do szkoły” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Pluszowi przyjaciele towarzyszyli im podczas pobytu w szkole. Towarzystwo misiów sprawiło wiele radości nawet uczniom klas starszych. Bardzo się cieszymy, że zawsze możemy liczyć na wasze zaangażowanie i dobrą zabawę 🙂.

SUKCESY UCZNIÓW KLASY Vll B:NADII DĄBROWSKIEJ, OLIWII STAROŃ, MICHALINY NASIŁOWSKIEJ

Miło mi poinformować o kolejnych sukcesach moich uczennic Nadii, Oliwki i Michaliny, które osiągnęły wysokie miejsca w swoich dziedzinach.
Nadia została Mistrzynią Polski w tańcu mażoretkowym oraz zdobyła inne trofea, Oliwka i Michalina ponownie otrzymały pierwsze i drugie miejsce w wojewódzkich mistrzostwach strzeleckich.
Dumna wychowawczyni – Hanna Majkowska-Pilarz

Zdrowo i smacznie w lunchboxie

Wiemy już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie wolno go pomijać. To samo dotyczy drugiego śniadania, które dzieci przynoszą do szkoły z domu. Taka śniadaniowa przekąska powinna być pożywna, przygotowana ze zdrowych składników, estetyczna i łatwa do zabrania do szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców w dziecięcych  lanchboxach królowały kolorowe kanapki, cząstki warzyw i owoców, jogurty, serki, soczki i woda. Wszyscy uczniowie z apetytem pałaszowali przygotowane przez rodziców przekąski.  Dzięki  tej akcji uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe drugie śniadanie to konieczna dawka energii do dalszej pracy umysłowej i fizycznej. Mamy nadzieję, że takie wartościowe drugie śniadania staną się codziennością i nawykiem zarówno uczniów jak również ich rodziców. Dorota Czarnecka, Agnieszka Koźba. Zobacz zdjęcia.

Ćwiczymy, bawimy się i rywalizujemy

W dniu 8 listopada odbyły się międzyklasowe rozgrywki w unihokeja.  Reprezentacje klas 4a i 4b złożone z dziewcząt i chłopców rywalizowały z zaangażowaniem ale w duchu fair play. Do walki zagrzewali zawodników kibice, koleżanki i koledzy z klas 4 tych. Mecz zakończył się wynikiem 8 :1 na korzyść klasy 4b.  Takie szkolne, sportowe zmagania to dodatkowa dawka ruchu ale przede wszystkim dobra zabawa i doskonały sposób na integrowanie zespołów klasowych.   D. Czarnecka.

Wyniki konkursu Talent Kitchen

W konkursie, który odbył się w poprzednim roku szkolnym wzięła udział klasa 3a – wychowawczyni p.Emilia Janusik. Poniżej znajduje się fragment listu od organizatora konkursu. Gratulujemy Pani Emilii i klasie 3a – obecnie już 4a,

Whirlpool Corporation, organizator projektu dydaktycznego  Nie marnujmy chwil, z wielką przyjemnością informuje,że praca  zrealizowana  przez uczniów- klasy III a na organizowany w ramach projektu konkurs edukacyjny Talent Kitchen ogłoszonyw roku szkolnym  20201-2021, zajęła  2° miejsce.

Wspaniałe osiągnięcie Pani i uczniów, którzy doskonale opracowali temat projektu, przyczyniając się tym samym do walki przeciwko marnotrawieniu jedzenia, podkreślając wartość społeczną i środowiskową jaką ma dla nas żywność. Skład sędziowski nagrodził zaangażowanie przy wykonaniu pracy, jej kreatywność i oryginalność oraz doskonałe zrozumienie i odzwierciedlenie idei przyświecającej projektowi przez Panią i biorących w nim udział uczniów.