Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment – egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobyta wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w szkole podstawowej.

Życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów. Życzymy także konsekwencji i pasji w rozwijaniu zdolności oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole średniej.

Powodzenia i wiary we własne możliwości!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły

NAJLEPSZA PREZENTACJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT PATRIOTYCZNY ŁÓDZKIE ORLĘTA,SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 -ORGANIZATOR WOJEWÓDZKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W ŁODZI

Z  satysfakcją informujemy, że prezentacja podsumowująca całoroczny projekt o tematyce historycznej i patriotycznej została uznana za najlepszą i będzie przedstawiona na konferencji z udziałem Pana Kuratora, pracowników Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz przedstawicieli 14 placówek, które brały udział w przedsięwzięciach związanych z realizacją projektu.  Spotkanie planowane było w czerwcu, odbędzie się jednak  we wrześniu ze względu na wzrost zachorowań w Łodzi i województwie łódzkim. Uczestniczyć w nim będą koordynatorki szkolne i autorki prezentacji  H.Majkowska-Pilarz i Anna Stelmasiak.  Składamy podziękowania uczniom uczestniczącym w realizowanych zadaniach projektowych. Gratulacje dla nauczycielek i uczniów!

Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne dla uczniów klas I-III.

Szanowni Państwo,

Jeśli nie zajdą nowe okoliczności, od dnia 01 czerwca 2020 r. w szkole odbywać się będą zajęcia wychowawczo – dydaktyczne dla uczniów klas I-III.

Aby uczeń mógł uczestniczyć w zajęciach MUSI być zdrowy, nie mieć oznak chorobowych, nie mieć wcześniejszego kontaktu z osobą chorą lub w kwarantannie w okresie ostatnich 14 dni oraz:
1/ posiadać przy sobie i zdać przy wejściu do szkoły oświadczenie rodzica/opiekuna o wyrażeniu zgody na zajęcia wyłącznie na druku szkoły – druk do pobrania na stronie www szkoły, (pobierz oświadczenie)

2/ przed przyjściem do szkoły powiadomić za pośrednictwem dziennika LIBRUS albo mailowo wychowawcę klasy o udziale dziecka w zajęciach oraz godzinach pobytu w szkole,

3) uczeń musi być wyposażony i korzystać z maseczki zakrywającej usta i nos przez cały czas pobytu w szkole (w sali lekcyjnej za zgodą nauczyciela może ją zdjąć),

4) uczeń musi bezwzględnie stosować się do informacji wywieszonych na terenie szkoły – nakaz dezynfekcji dłoni, zakaz noszenia biżuterii na rękach, zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 2 metry, itp.

Godziny zajęć: 8.30 – 12.30

Organizacja zajęć wychowawczo – dydaktycznych od 01.06.2020r.

UczniowiesalaPnWtŚrCzwPt
Klasy IAB57p.Kowalewskap.Pańczyk I.p.Pańczyk Ap.Kowalewskap.Pańczyk I.
Klasy IIAB37p.Bariaszp.Janusikp.Sojeckap.Bariaszp.Janusik
Klasy IIIAB31p.Hasińskap.Gulap.Koźbap.Hasińskap.Gula
Grupa indywidualna42p.Rzepkowskap.Mokarskap.Kamińskip.Rzepkowskap.Mokarska

Organizacja zajęć świetlicowych od 01.06.2020r

GrupagodzinysalaPn, Wt, Śr, Czw, Pt
Gr.poranna7.00 – 8.3042p.Szymczak
Ucz.kl I-II12.30  – 17.0037p.Kleszczyńska
Ucz.kl III12.30 – 17.0031p.Chrzczanowicz

Konsultacje dla klasy VIII

Szanowni Państwo,

Jeśli nie zajdą nowe okoliczności, od dnia 01 czerwca w szkole odbywać się będą konsultacje dla uczniów klas VIII.

Aby uczeń mógł uczestniczyć w konsultacjach MUSI być zdrowy, nie mieć oznak chorobowych, nie mieć wcześniejszego kontaktu z osobą chorą lub w kwarantannie w okresie ostatnich 14 dni oraz:
1/ posiadać przy sobie i zdać przy wejściu do szkoły oświadczenie rodzica/opiekuna o wyrażeniu zgody na zajęcia wyłącznie na druku szkoły – druk do pobrania na stronie www szkoły, (pobierz oświadczenie).

2/ przed przyjściem do szkoły USTALIĆ TERMIN z nauczycielem za pośrednictwem dziennika Librus albo mailowo; bez uzgodnienia uczeń nie zostanie wpuszczony do szkoły z uwagi na ograniczoną liczbę osób, które jednocześnie mogą przebywać na konsultacjach,

3) uczeń musi być wyposażony i korzystać z maseczki zakrywającej usta i nos przez cały czas pobytu w szkole (w sali lekcyjnej za zgodą nauczyciela może ją zdjąć),

4) uczeń musi bezwzględnie stosować się do informacji wywieszonych na terenie szkoły – nakaz dezynfekcji dłoni, zakaz noszenia biżuterii na rękach, zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 2 metry, itp.

TERMINY KONSULTACJI DLA KLASY VIII

przedmiotnazwisko i imię nauczycieladzień tygodnia, godz.sala
informatykaLeszek SzymczakCzwartek 9-11sala 42
Historia/wosHanna Majkowska-PilarzPiątek 9-11sala 35
pedagogAleksandra Zawadaśroda 8-10p.pedagoga
polskiEwa Kamińskapiątek 8-9sala 55
matematykaGabriela Choińskaśroda 9-10sala 30
biologia/ geografiaEwa Studnickcaśroda 9-10sala 60
j. angielskiAgnieszka Koźbawtorek 9-11sala 53
fizykaTomaszewska Annaczwartek 10-11sala 40
chemiaTomaszewska Annaczwartek 11-12sala 40
j.niemiecki Frank Małgorzataśroda  12-13sala 40 
religiaRojewska Genowefa Annaśroda 10-11sala 51
wychowanie fizyczneRadosław Kaminskiwtorek 9-11sala 51
edukacja dla bezpieczeństwaBarbara MamełkaWtorek 9.15 – 9.45 

DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH!

Szanowni Państwo!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, zmuszeni byliśmy zrezygnować z organizowanego co roku Dnia Otwartych Drzwi. Jednak jeśli Państwo są ciekawi naszej szkoły, istnieje możliwość indywidualnego zwiedzania placówki. W tym celu prosimy kontaktować się z sekretariatem, dzwoniąc na nr tel.570 589 059

W razie wątpliwości dotyczących naboru, mogą Państwo zadać pytanie poprzez formularz kontaktowy

Poznaj i posłuchaj wychowawców klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

Możesz również odbyć spacer po szkole – kliknij tutaj.

Wyprawka pierwszoklasisty (pobierz)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

MAJOWE ŚWIĘTA- RYS HISTORYCZNY I PRACE UCZNIÓW (PROJEKTY POCZTÓWEK OKOLICZNOŚCIOWYCH ORAZ PREZENTACJE MULTIMEDIALNE)


1 Maja- Święto Pracy. Choć zwykle tak nam się kojarzy z PRL-owskim świętem to jednak nim nie jest. Obchodzi się je na całym świecie. Ustanowiono je w 1890r. na pamiątkę manifestacji amerykańskich robotników walczących o 8 godzinny dzień pracy. Dziś nadal się je obchodzi jako święto ludzi pracy.

2 Maja– Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Biało- Czerwona flaga to jeden z symboli naszego kraju łączący nas wszystkich. Uhonorowanie jej specjalnym dniem obowiązuje od 2004 r. 2 Maja obchodzony jest także dzień Polonii i Polaków za Granicą. Bo nasi rodacy na obczyźnie również przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości i pomagali krajowi w trudnych momentach.

3 Maja- Święto Konstytucji 3 Maja. Z całej “majówkowej” trójki to święto o najdłuższej historii. Uchwalono je 1919r. , ale obchodzono już w 1792 r. Dla Polaków to dzień dumy. Pokazujemy wtedy przywiązanie do tradycji i symboli narodowych. 3 Maja to również Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski- Pierwszy zawierzył Polskę Maryi król Jan Kazimierz, gdy Jasna Góra nie poddała się najazdowi szwedzkiemu w 1655r. Odzyskanie niepodległości również uznano w 1920 r za znak opieki Matki Boskiej nad naszym krajem. “Witaj maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj” – to fragment jednej z najpiękniejszych i najbardziej wesołych patriotycznych pieśni “Witaj majowa jutrzenko”. Nie do końca wiadomo jak brzmiała oryginalna wersja, bo w różnych źródłach zachowały się nieco inaczej brzmiące zwrotki. Na pewno wiemy,że pieśń inspirowana była wierszem Rajnolda Suchodolskiego, poety uczestniczącego w powstaniu listopadowym 1831r. Nie wiadomo też kto skomponował melodię- niektórzy historycy uważają, że sam Fryderyk Chopin. Jakiekolwiek by było jej pochodzenie, dodawała nam, Polakom, otuchy w trudnych dla ojczyzny chwilach, a dziś przypomina o uchwalonej w 1971 r Konstytucji 3 Maja- pierwszej takiej ustawie w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych). Powstała w trudnych czasach rozbiorów i przez 123 lata, gdy Polska jako państwo zniknęła z map, dla Polaków Konstytucja 3 Maja była symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. I jest nim do dziś!

Zobacz prezentacje:

Klasa 5b

Klasa 5b


Klasa 7a

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY “PODRÓŻ W CZASIE”

W marcu tuż przed ogłoszeniem stanu epidemii odbył się finał szkolnego konkursu historycznego “Podróż w czasie” zorganizowanego przez nauczycielki Joannę Sojecką i Hannę Majkowską- Pilarz. Spośród uczestników z każdej klasy wyłonieni zostali najlepsi czyli finaliści. Okazali się nimi chłopcy z klasy 6c- Szymon Nosarzewski, Filip Majchrowski, Dawid Shahinyan.  Finaliści  otrzymali nagrody natomiast pozostali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału otrzymali upominki.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!