# NowoczesneTechnologie #Programowanie #StopHejt #3a

Uczniowie klasy 3a pod opieką Pani Izy i Oli realizowali projekt edukacyjny pt. „Nowoczesne technologie”. Poznali świat robotów i inteligentnych urządzeń. Dzięki drukarce 3D, którą posiadamy w naszej szkole mogli zrozumieć tajniki trójwymiarowej przestrzeni i obserwować jak powstaje taki wydruk. Wykorzystując tablety każdy trzecioklasista programował zadania dzięki którym robocik poruszał się i pokonywał przeszkody.

Nowoczesne technologie pobudzają uczniów do kreatywnego myślenia i działania, co wpływa na ich zdolności twórcze i kompetencje cyfrowe. Nie należy jednak zapominać o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie – dlatego na zakończenie projektu uczniowie klasy 3a brali udział w obchodzonym 8 lutego Dniu Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Uczniowie obejrzeli prezentowane filmy uczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznali także pojęcie „netykieta”. W ramach kampanii #jestnaswiecej przygotowanej przez Fundację Orange otrzymali pomarańczowe sznurówki, jako symbol walki z hejtem.

Walentynki

Walentynki tuż, tuż dlatego na zajęciach koła plastycznego dzieci wykonały małe niespodzianki przypominające domki. Posklejały je z drewnianych patyczków , pomalowały i pofantazjowały ozdabiając je serduszkami, kwiatkami, kolorowymi koralikami. Popatrzcie, jak to wyszło. Anna Sztekmiler

Karnawał

Tegoroczny karnawał pozbawiony możliwości zabawy tanecznej, sprowokował dzieci uczestniczące w zajęciach koła plastycznego do wykonania nietuzinkowych masek. Niektóre, wykonane na płaszczyźnie inspirowane były sztuką kubistów. Za wzór do wykonania masek przestrzennych posłużyli dzieciom bohaterowie kreskówek, własna wyobraźni i oczywiście maski weneckie. Zabawa podczas ich tworzenia była fantastyczna. Zapraszam do oglądania tych małych dzieł sztuki. Anna Sztekmiler

Talerz Zdrowego Żywienia

Nasza szkoła bierze udział w programie Trzymaj Formę. Jego celem jest edukowanie o zbilansowanym odżywianiu oraz aktywności fizycznej.  Klasa 2b rozmawiała o właściwych proporcjach żywieniowych na naszym talerzu. Uczniowie układali produkty spożywcze zgodnie z właściwymi proporcjami. Nie wolno zapomnieć o wodzie oraz aktywności fizycznej. Warzywa i owoce to podstawa!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka w naszej szkolnej bibliotece klasy pierwsze złożyły uroczyste przyrzeczenie na czytelnika. Uczniowie otrzymali wyprawkę czytelnika, pamiątkowy dyplom oraz malowankę Kubusia Puchatka. Do świętowania włączyła się również klasa VIIa. Młodym czytelnikom życzymy wielu ciekawych podróży z książką.

Cała Polska czyta dzieciom – spotkanie online

Ze względu na trwającą pandemię, a tym samym obostrzenia sanitarne, nie mamy możliwości odwiedzić przedszkolaków. W ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu propagowanie codziennego czytania, uczniowie klasy II b połączyli się online z przedszkolakami z PM nr 81 oraz ich wychowawczynią. Uczniowie czytali przedszkolakom krótkie wierszyki oraz zagadki, a przedszkolaki w zamian zaśpiewały ulubione piosenki. Ta forma odwiedzin sprawiła zarówno przedszkolakom, jak i uczniom wiele radości i uśmiechu.

Sukcesy uczniów klasy 3a

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3a zajęli wysokie miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. plus – Matematyka. Laureatem I stopnia z wyróżnieniem został Adam Barlier. Uzyskał 100 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Laureatami I stopnia zostali Julia Tylak i Marcin Borowiak. Maja Gołdyn i Teresa Karwacka to laureatki III stopnia, Amelia Bujno – IV stopnia a Jan Dziąg V stopnia.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów! 🙂