Ozdoby świąteczne

              Grudzień to miesiąc, w którym dzieci chętnie wykonują różne świąteczne ozdoby jak choinki, lampiony na bazie balonów, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne. Prace, które prezentujemy to aniołki i skrzaty. Dzieci wykonywały je podczas lekcji plastyki i na zajęciach koła plastycznego. A. Sztekmiler, Zobacz zdjęcia.

Wystawa wieńców adwentowych

Adventskranz, czyli wieniec adwentowy, to symbol zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, charakterystyczny dla obszaru krajów niemieckojęzycznych. Przygotowywany jest on zwykle z jodłowych gałązek i przyozdobiony szyszkami, bombkami i różnymi ozdobami oraz świeczkami, zapalanymi co niedzielę. Tegoroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VIII. Uczniowie stworzyli cudowne prace. Wszystkie wieńce były tak ładne, że wyłonienie laureatów najpiękniejszych prac było nie lada wyzwaniem. W ocenie wieńców pod kątem artystycznym bardzo pomogła Pani Anna Sztekmiler. I miejsce zajęli ex aequo: Dorota z klasy VIIa, Julia z klasy VIIIb i Dominik z klasy Vb, II miejsce ex aequo: Mateusz z klasy VIIIb, Zuzanna z klasy VIa i Jakub z klasy VIIc, III miejsce ex aequo: Maja z klasy VIIc, Piotr z klasy VIIIa, Adrian z klasy VIIIc, Michał z klasy VIIIb, Agata z klasy VIIIc i Julia z klasy Vb. Autorzy tych prac dostali drobne upominki. Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie i prześliczne wieńce, które pięknie prezentują się na naszej szkolnej wystawie! Beata Bergmann-Pogroszewska. Zobacz zdjęcia.

Akcja “Dzieci- Dzieciom”

Panie: Aleksandra, Izabela i Ramona zorganizowały w szkole akcję “Dzieci – Dzieciom”. Polegała ona na zbiórce artykułów szkolnych, które następnie zostały zapakowane i przekazane podopiecznym z Domu Dziecka nr 3 w Łodzi. Po raz kolejny społeczność naszej szkoły udowodniła jak wrażliwe i ogromne mają serca. Otrzymane artykuły sprawiły ogromną radość dzieciom z Domu Dziecka. 
W ramach wdzięczności otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie oraz piękny stroik wykonany przez dzieci. 
Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę bardzo dziękujemy!!

MIKOŁAJKOWO-ŚWIĄTECZNA INTEGRACYJNA WYCIECZKA KLASY 7B DO KINA

W dniu 14.12. klasa 7b wybrała się na zaległą wycieczkę, którą planowaliśmy w Mikołajki.

Tydzień nauki zdalnej uniemożliwił jej realizację, tym bardziej cieszyliśmy się ze wspólnej zabawy i przebywania poza budynkiem szkoły.

Obejrzeliśmy typowo świąteczny film “Jak zostać świętym Mikołajem 2”-sympatyczny, ciepły film z głębszym przesłaniem dla każdego człowieka.

Nasza piesza wyprawa była okazją do porozmawiania bez pośpiechu, pośmiania się, pożartowania i bliskości zespołu klasowego. O pieniążki nie musieliśmy się martwić, ponieważ sponsorami byli Rodzice uczniów klasy 7B (ze składek klasowych), pomogli równie w opiece nad dziećmi.

Z pewnością skorzystamy z takiej możliwości pod koniec półrocza lub na początku drugiego.

Lubimy przebywać razem, kochamy szkolne wyjścia i wycieczki i polecamy wszystkim!

Młodzież z klasy 7b z wychowawczynią.

SZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT- POMOC PRZEKAZANA FUNDACJI AZYL W ŁODZI

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie w akcji pomocy dla zwierząt.
Zebraliśmy bardzo dużo karmy, kocy, zabawek, misek i innych rzeczy potrzebnych zwierzakom szczególnie w okresie zimowym.
Przekazujemy również piękne podziękowania od pana, który odbierał z naszej szkoły przekazane akcesoria twierdząc, że jesteśmy jedyną szkołą poza jedną placówką przedszkolną, która tak bardzo pomogła naszym mniejszym braciom.
Obiecane mamy podziękowania dla dzieci z naszej szkoły i organizatorek.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie za wielkie serce. W drugim półroczu z pewnością przystąpimy do podobnej akcji.

Beata Bergmann-Pogroszewska, Hanna Majkowska-Pilarz, Lidia Gula.

EDUKACJA PATRIOTYCZNA, REGIONALNA i WYCHOWANIE PATRIOTYCZNO-OBRONNE W NASZEJ SZKOLE WE WSPÓŁPRACY Z CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO (WOJEWÓDZKIM OŚRODKIEM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W ŁODZI)

We wrześniu młodzież ze Szkoły Podstawowej 58 uczestniczyła w Zintegrowanych Warsztatach Strzeleckich i zajęciach patriotyczno- obronnych w Klubie Sportowym “Społem” i przy pomniku Chwały Żołnierzy Armii “Łódź”. Harmonogram zajęć został opisany na stronie internetowej szkoły we wrześniu 2021r.
W roku szkolnym 2020/2021 nasza placówka uzyskała I miejsce w Łodzi za realizację projektu trwającego cały rok szkolny “Łódzkie orlęta, spadkobiercy niepodległości”.

W grudniu 2021r. uczestniczyliśmy w modelowym Szkolnym Dniu Patriotycznym w WODN w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 202 gdzie z instytucjami, formacjami i organizacjami popularyzującymi miejscowe tradycje patriotyczne i niepodległościowe mogliśmy skonfrontować swoje szkolne działania oraz je przedstawić.
Spotkaliśmy się z przedstawicielami: Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej,  Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin w Łodzi, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Towarzystwa Strzelec, Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego  w Łodzi. 

Dotychczasowe realizowane zintegrowane przedsięwzięcia patriotyczne (Tydzień Patriotyczny, zintegrowane warsztaty strzeleckie i zajęcia patriotyczno-obronne w Klubie Sportowym „Społem’’ i przy pomniku Chwały Żołnierzy Armii „Łódź’’ w kolejne rocznice walk tej armii oraz międzyszkolne wycieczki szlakiem walk pododdziałów 1 Pułku Piechoty Legionów Polskich    i oddziałów Armii „Łódź’’ nad Wartą) obejmują jedynie niewielkie grupy młodzieży poszczególnych łódzkich szkół w tym uczniów naszej placówki.

Scenariusze podobnych zajęć realizowane są na zajęciach historii rozwijających uzdolnienia historyczne uczniów. W bieżącym roku szkolnym dotyczą one głównie klas siódmych i ósmych. Nauczycielka historii- H.Majkowska-Pilarz.

Fascynujące eksperymenty fizyczne.

W zajęciach brały udział klasy: 3b i 7c. Temat zajęć: Fascynujące eksperymenty fizyczne.  Bezpieczeństwo związane z doświadczeniami oraz zjawiska fizyczne.

Organizatorem zajęć było Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Filia nr 3 Planetarium Pomorska.

W jak ciekawy sposób można wykorzystać właściwości wody i powietrza budując „magicznego” nurka. Dyskutowano również co stanie się z balonami połączonymi plastikową rurką. Były również zagadkowe eksperymenty związane z elektrostatyką oraz prądami wirowymi. Uczniowie zobaczyli również w jaki sposób można skonstruować prosty silnik elektryczny.