Wystawa wieńców adwentowych

Adventskranz, czyli wieniec adwentowy, to symbol zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, charakterystyczny dla obszaru krajów niemieckojęzycznych. Przygotowywany jest on zwykle z jodłowych gałązek i przyozdobiony szyszkami, bombkami i różnymi ozdobami oraz świeczkami, zapalanymi co niedzielę. Tegoroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VIII. Uczniowie stworzyli cudowne prace. Wszystkie wieńce były tak ładne, że wyłonienie laureatów najpiękniejszych prac było nie lada wyzwaniem. W ocenie wieńców pod kątem artystycznym bardzo pomogła Pani Anna Sztekmiler. I miejsce zajęli ex aequo: Dorota z klasy VIIa, Julia z klasy VIIIb i Dominik z klasy Vb, II miejsce ex aequo: Mateusz z klasy VIIIb, Zuzanna z klasy VIa i Jakub z klasy VIIc, III miejsce ex aequo: Maja z klasy VIIc, Piotr z klasy VIIIa, Adrian z klasy VIIIc, Michał z klasy VIIIb, Agata z klasy VIIIc i Julia z klasy Vb. Autorzy tych prac dostali drobne upominki. Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie i prześliczne wieńce, które pięknie prezentują się na naszej szkolnej wystawie! Beata Bergmann-Pogroszewska. Zobacz zdjęcia.