Przedstawienie jasełkowe 2020 r.

Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich wierzących wspomnienie historycznych dni, gdy Bóg      w osobie dziecka przyszedł na świat i w ten sposób rozpoczął ciągle trwający proces zbawiania ludzi. W Polsce, święta te mają specyficzny klimat. Są to typowe święta rodzinne, podczas których inną niż zazwyczaj radość sprawiają spotkania, odwiedziny i wzajemnie składane sobie życzenia. A wszystko to przeplecione śpiewem kolęd i pastorałek.

Tradycją naszej szkoły są przedstawienia jasełkowe, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem i wigilie klasowe. W tym  trudnym czasie nie możemy się spotkać bezpośrednio dlatego dajemy Wam namiastkę wspólnie przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonego na stronie przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez uczniów z klasy VI c i II b pod kierunkiem Heleny Surmy, Katarzyny Kowalewskiej oraz Radosława Kamińskiego. Zobacz zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Uczniom i Rodzicom.

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim

W grudniu, w naszej szkole, odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim. Uczniowie klas IV-VII wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Zadali sobie mnóstwo trudu i poświęcili wiele czasu na wykonanie prześlicznych prac, wykorzystując różne techniki plastyczne. Przy tworzeniu kartek rozwijali także swoje umiejętności językowe. Wszystkim Uczniom, biorącym udział w konkursie, serdecznie dziękujemy i z dumą prezentujemy ich piękne prace! 🙂

Dziecięcy Telefon Zaufania

Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania  800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Zajęcia wiedzy o społeczeństwie poświęcone historii Internetu, zagrożeniom w Internecie, cyberprzemocy, cyberbezpieczeństwu, wpływie cyfryzacji na życie codzienne oraz odpowiedzialności prawnej

W dniu 10.12 w klasie 8A odbyły się zajęcia wiedzy o społeczeństwie poświęcone historii Internetu, zagrożeniom w Internecie, cyberprzemocy,  cyberbezpieczeństwu, wpływie cyfryzacji na życie codzienne oraz odpowiedzialności prawnej wynikającej z aktywności w wirtualnym świecie.

Lekcję w formie zdalnej na zaproszenie nauczycielki historii/wos przeprowadziła Pani Barbara Muras z ŁCDNiKP. Temat z pewnością jest obszerny, ale również bardzo ważny szczególnie w obecnych czasach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zostali poproszeni o spisanie nurtujących ich pytań i wątpliwości, na które otrzymają odpowiedzi na lekcji zaplanowanej po feriach lub na początku II półrocza.

Lekcja wpisywała się w tematykę poruszaną już na wiedzy o społeczeństwie dotyczącą bezpieczeństwa nieletnich.

SZKOLNE KOŁO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ŁODZI W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym roku szkolnym podczas zajęć koła historycznego postanowiliśmy założyć w naszej szkole szkolne koło Towarzystwa Przyjaciół Łodzi.

Korzystaliśmy z oferty liczącego już 61 lat Towarzystwa oraz materiałów informacyjnych i promocyjnych dotyczących naszego miasta.

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że dopiero teraz udało się oficjalnie założyć koło, wpłacić symboliczne składki członkowskie i pozyskać legitymacje dla uczniów.

Dla uczniów zrzeszonych przewidziane są zajęcia po feriach najprawdopodobniej w formie zdalnej. Będzie to między innymi przegląd piosenki o Łodzi i inne zaoferowane przez nich.  Uczniowie zainteresowani historią i problematyką własnego miasta i regionu mogą skorzystać ze strony organizacji www.tplodzi.eu ewentualnie zgłosić się z pytaniami do opiekuna szkolnego koła TPŁ nauczycielki historii/wos  p. H. Majkowskiej-Pilarz.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 Listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem  NIE DLA HEJTU. Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

MAJA MAJCHRZAK KL. 4B ­– I MIEJSCE

NIKOLA GROSS KL. 7A – II MIEJSCE