Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci ( i nie tylko), niezastąpiona przytulanka, która zna nasze najskrytsze tajemnice i jest przy nas nawet od urodzenia. Mimo panującej pandemii w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia zdalnie. Pani Aleksandra Pańczyk i Pani Izabela zorganizowały szkolną akcję “Selfie z misiem”. Dzień ten umiliły nam piękne zdjęcia uczniów wraz z ulubionymi pluszakami, a także ciekawe opowieści o nich. Dla niektórych wybór ulubionego misia był trudny i postanowili uwiecznić na fotografii wszystkich pluszowych przyjaciół. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie! Zapraszamy do podziwiania zdjęć w galerii. “Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż Ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz”. – cyt. z “Kubuś Puchatek”. Zobacz zdjęcia.

REALIZACJA PROJEKTU OKM 1940 (Ostaszków, Kalinin, Miednoje)- MIĘDZYPOKOLENIOWA KULTURALNA AKTYWIZACJA ŁODZIAN POPRZEZ PANELE DYSKUSYJNE OKM 1940 ROKU 80 ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ- w formie zajęć online.

W trakcie trwania edukacji zdalnej klasy 5A,6A,6B,6C,7A,7B i 7C z inicjatywy nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie uczestniczyły w realizacji zadania w formie online na platformie Microsoft Teams z okazji 80 rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz upamiętnienia ofiar OKM 1940. Podobne zajęcia odbyły się wcześniej w klasie 8A w formie stacjonarnej w szkole. Za bardzo aktywny udział w zadaniu zrealizowanym przez Stowarzyszenie”Rodzina Policyjna 1939r.” w Łodzi dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi szkoła otrzymała Certyfikat.

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości #SzkolaDoHymnu

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości #SzkolaDoHymnu. Każdy uczeń naszej szkoły doskonale wie, że 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Od najmłodszych lat uczymy się patriotyzmu. Dlatego pielęgnując polskie tradycje i w tym roku, mimo edukacji zdalnej uczciliśmy to święto. Uczniowie wraz z nauczycielami podczas wirtualnych lekcji nie tylko przypomnieli znaczenie tego święta, ale także wykonali piękne prace plastyczno – techniczne przedstawiające symbole narodowe oraz wykonali biało – czerwone kotyliony. Edukacji zdalna nie przeszkodziła nam nawet w odśpiewaniu w tym samym czasie “Mazurka Dąbrowskiego” i wzięciu udziału w corocznej akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej #SzkolaDoHymnu. Ten sposób świętowania na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy do odsłuchania hymnu w wykonaniu Marcina i Wojtka Borowiaków. Zobacz zdjęcia.

Halloween

Od pierwszej klasy uczymy się języka angielskiego, poznajemy kulturę i tradycje krajów anglojęzycznych. W tym roku Samorząd Uczniowski zaproponował zorganizowanie pokazu strojów halloweenowych oraz lampionów wykonanych z dyni. W szkole zaprezentowali swoje kostiumy uczniowie klas I – III. Wszystkie przebrania zachwyciły jury, trudno wybrać było te najciekawsze, najzabawniejsze. Dyniowe lampiony miały ciekawe wzory i były misternie wykonane.  W kategorii najciekawszy strój  zwyciężyli: klasa I a : Roksana Ignaczak, Julia Kubiak, Paweł Tyszkiewicz. klasa I b: Mikołaj Dutkowski, Lena Adamczyk, Dorota Szperling, klasa II a: Julia Tylak, Natalia Dumka, Jan dziąg, klasa II b: Maja Golańska, Klara Wasilkowska, Adrian Opas, klasa III a: Krzyś Kołodziejczyk, Kornelia Tracz, Liliana Kącicka, klasa III b: Agata Borowiak, Norbert Szymański, Fabian Chojnacki Właściciele nagrodzonych lampionów:   Paweł Tyszkiewicz, Barbara Stawińska,  Lena i Natasza Adamczyk, Gabriel Dutkowski, Julia Tylak, Jan Dziąg, Milena Łęczewska, Adrian Opas, Gabriel Podlasiak, Krzyś Kołodziejczyk. Uczniowie klas IV – VIII mieli utrudnione zadanie , ponieważ stroje i lampiony musieli zaprezentować online. Podobały się nam nie tylko ciekawe przebrania ale także kolorowe, niecodzienne makijaże dziewcząt. W kategorii strój wyróżnili się: Gross Kacper Dybiec Zuzia Dąbrowska Nadia Wiktoria i Julia Sygnet Chudzia Jowita Najciekawsze dynie zaprezentowali: Żyła Szymon Szymankiewicz Przemek Bukowski Kuba Kacprzak Zuzia  Kielma Maja Nikola Romanowska Dybiec Zuzia. Zobacz zdjęcia.