Sieć życia

Z inicjatywy jednego z szóstoklasistów we wrześniu klasy 6a i 6c wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Łodzi, która stanowiła ciekawe uzupełnienie lekcji biologii.

Prezentowana była tam wystawa stała pod tytułem Sieć życia. Na zajmującej około 300 m kw. wystawie znalazło się ponad 1600 eksponatów. Uczniowie naszej szkoły zobaczyli na niej szereg gatunków zwierząt rzadko prezentowanych w krajowych muzeach, w tym wypchane okazy dużych ssaków – słonia indyjskiego i hipopotama oraz bogaty zbiór ssaków, ptaków i gadów. Szczególną uwagę zwróciła świetna kolekcja ptaków krajowych, obejmująca około 320 okazów reprezentujących 195 gatunków (w tym 175 gatunków lęgowych, co stanowi około 75% krajowej fauny) oraz urozmaicony zbiór szkieletów ptaków i ssaków. Interesująco przedstawiała się też kolekcja muszli mięczaków, licząca ponad 300 okazów należących do 210 gatunków.

W części muzeum poświęconej bezkręgowcom uwagę zwracały liczne i różnorodne kraby, w tym krab olbrzymi osiągający rozpiętość 3,5 m, a także efektowne owady tropikalne i krajowe. W sali poświęconej paleontologii szczególnie interesującymi eksponatami okazały się fragmenty szkieletu mamuta, nosorożca włochatego, kompletny szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz czaszka tura, będąca symbolem muzeum.

Wystawa rozbudziła ciekawość naszych szóstoklasistów. Na wszystkie pytania szczegółowych odpowiedzi udzielała pani przewodniczka, która barwnie i zajmująco opowiadała o prezentowanych eksponatach i historii życia zwierząt. Polecamy!

Witamy Pierwszaków !

My, uczniowie klas starszych wiemy, że pierwsze dni w szkole nie są łatwe. Nowe otoczenie, koleżanki, koledzy, nauczyciele i pierwsze stresy. Aby uprzyjemnić młodszym kolegom nowe szkolne życie oraz powitać ich w naszej szkole, przygotowaliśmy dla nich drugie śniadanie i to nie byle jakie. Składało się ze zdrowych produktów: pieczywa, wędlin, nabiału, warzyw i owoców. Przypomnieliśmy również, jak ważne jest spożywanie drugiego śniadania podczas pobytu w szkole. To paliwo dla naszego mózgu oraz dostarczenie energii do pracy i zabawy.
Obiecaliśmy również pierwszakom, że mogą zawsze liczyć na naszą pomoc. Rozumiemy, że to dla nich trudne dni, byliśmy przecież kiedyś na ich miejscu. Zobacz zdjęcia.

Kl. V c, VII a i SU.

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy serdecznie na zebrania z rodzicami, które odbędą się w dniu 12.09.2019 r. o godzinie 17.00

Wychowawca Sala