Nasze sportowe pasje

Pomimo wielu ograniczeń I nauki online nasi uczniowie starają się podejmować wysiłek fizyczny w domu i na powietrzu. Ćwiczą razem przed ekranem komputera albo sami realizują tygodniowe, sportowe wyzwania, poprawiając swoją kondycję. Na zdalnych lekcjach rozmawiamy o zdrowym stylu życia, właściwym odżywianiu i znaczeniu ruchu w codziennym życiu. Wielu uczniów pochwaliło się, że oprócz aktywności podejmowanej każdego dnia, mają prawdziwe sportowe pasje. Poświęcają im wiele pozaszkolnego czasu, systematycznie uczestnicząc w intensywnych treningach. Mają już pierwsze sportowe sukcesy, wszak ,,trening czyni mistrza”. Może ci młodzi, sprawni, pełni zapału uczniowie zainspirują kogoś z Was do poszukiwań sportu swojego życia. Koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć.  Dorota Czarnecka. Zobacz zdjęcia.

ŻYCZENIA OD KLASY 6B DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

Klasa 6B również pamiętała o Dniu Babci i Dniu Dziadka, przesyłając swoje prace i życzenia. Jest to jedno z najmilszych i najbardziej radosnych świąt w roku. Jak się okazało- starsze dzieci także je uwielbiają, ponieważ dziadkowie są dla nich kimś wyjątkowym. Często szukają u nich ciepła, powierzają sekrety i wiedzą, że babcia i dziadek potrafią spojrzeć na każdą sprawę z boku, pomóc znaleźć rozwiązanie “życiowych” kłopotów lub wysłuchać a także pozwolić się wypłakać. Uczniowie pamiętali też o podopiecznych z Domu Kombatanta w Łodzi, przekazując najlepsze życzenia i słowa otuchy.

KLASA 1B

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy I B wykonali piękne laurki.
Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia i radości.

Uczniowie klasy I B

KLASA 2A, 3A, 3B

Kochana Babciu w dniu Twojego święta, życzę Ci żebyś była zawsze uśmiechnięta i Ty drogi Dziadku, miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko o czym marzysz.

W dniu 21 stycznia uczniowie z klas 2a, 3a i 3b pod opieką p. I Pańczyk, E. Janusik, M Bariasz i A. Pańczyk przygotowali laurki i upominki dla babć i dziadziusiów. Zapraszamy do galerii, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości i zadowolenia z wnucząt.

KLASA 2B

“Mała chmurka w krainie drzew”

Miło nam  przekazać wiadomość , że nasi wspaniali uczniowie klas II a, III a, III b oraz panie Izabela Pańczyk, Emilia Janusik, Mirosława Bariasz oraz Aleksandra Pańczyk zakończyły I moduł projektu czytelniczego.

Wszystkie klasy otrzymały potwierdzenie realizacji modułu: “Mała chmurka w krainie drzew”.  Przed nami kolejne, ciekawe zadania z II modułu.

Dla wszystkich wielkie brawa !

PAMIĘTAMY O INNYCH, PROMUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ- KLASA 6B

Na jednych z listopadowych zajęć wychowawczych klasa 6b z wychowawczynią podjęła decyzję o wykonaniu i przekazaniu prac świątecznych podopiecznym z Domu Kombatanta w Łodzi oraz grupie powstańców warszawskich.

Zainteresowanie losem i życiorysami tych starszych ludzi było bardzo duże. Powstały  różnorodne prace- kartki bombki, stroiki ,szopki i inne ozdoby świąteczne bardzo estetycznie i pomysłowo wykonane .Każda z powstałych prac skierowana była do konkretnej osoby i podpisana przez danego ucznia.

Pamiętaliśmy również o powstańcach warszawskich z  życiorysami  których dzieci zapoznały się wcześniej. Nadia wykonała piękną i wzruszającą prezentację multimedialną zaadresowaną do konkretnej osoby, ale gest i słowa w niej zawarte można skierować do każdego Bohatera. Upiekła samodzielnie pierniczki świąteczne z dedykacją dla każdego powstańca.

W ten sposób pokazaliśmy, że pamiętamy i doceniamy wszystko co zrobili dla Polski i dla każdego z nas. Musimy mieć na uwadze, że wspomniani Bohaterowie są ludźmi w bardzo podeszłym wieku i ich pokolenie odchodzi…
Wkrótce planujemy sprawić radość wszystkim wspomnianym starszym ludziom z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka a w przyszłości z okazji Świąt Wielkanocnych.

Oto niektóre prace młodzieży i prezentacja Nadii: