PAMIĘTAMY O INNYCH, PROMUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ- KLASA 6B

Na jednych z listopadowych zajęć wychowawczych klasa 6b z wychowawczynią podjęła decyzję o wykonaniu i przekazaniu prac świątecznych podopiecznym z Domu Kombatanta w Łodzi oraz grupie powstańców warszawskich.

Zainteresowanie losem i życiorysami tych starszych ludzi było bardzo duże. Powstały  różnorodne prace- kartki bombki, stroiki ,szopki i inne ozdoby świąteczne bardzo estetycznie i pomysłowo wykonane .Każda z powstałych prac skierowana była do konkretnej osoby i podpisana przez danego ucznia.

Pamiętaliśmy również o powstańcach warszawskich z  życiorysami  których dzieci zapoznały się wcześniej. Nadia wykonała piękną i wzruszającą prezentację multimedialną zaadresowaną do konkretnej osoby, ale gest i słowa w niej zawarte można skierować do każdego Bohatera. Upiekła samodzielnie pierniczki świąteczne z dedykacją dla każdego powstańca.

W ten sposób pokazaliśmy, że pamiętamy i doceniamy wszystko co zrobili dla Polski i dla każdego z nas. Musimy mieć na uwadze, że wspomniani Bohaterowie są ludźmi w bardzo podeszłym wieku i ich pokolenie odchodzi…
Wkrótce planujemy sprawić radość wszystkim wspomnianym starszym ludziom z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka a w przyszłości z okazji Świąt Wielkanocnych.

Oto niektóre prace młodzieży i prezentacja Nadii: