Spotkanie z pisarzem

Uczniowie klasy 2b, 3a i 3b wzięli udział w spotkaniu autorskim online z Grzegorzem Kasdepke. Jest to autor wielu książek dla dzieci i młodzieży. Najbardziej znane to: “Detektyw Pozytywka”, “Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, “Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się, że autor jest wielbicielem muzyki, śmiechu i leniuchowania. Bardzo ucieszyła nas informacja, że powstanie kolejna część książki o detektywie Pozytywce. Zobacz zdjęcia.

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji i wychowawczyń złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie Pani wicedyrektor Beata Rutkowska i Pan dyrektor Tomasz Krzeszewski dokonali aktu pasowania na uczniów.

Dzieci otrzymały – pierwszy swój dokument tożsamości – legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy oraz kuferki obfitości ze słodką niespodzianką.

Kochane Pierwszaki!

Cieszymy się, że oficjalnie już jesteście uczniami naszej szkoły i życzymy Wam sukcesów w nauce! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Zobacz zdjęcia.

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Tegoroczna edycja Głośnego Czytania miała charakter ogólnoszkolny.  Czytaliśmy w bibliotece,
na świetlicy i w klasach. Treść też była różnorodna. Były bajki czytane po polsku i niemiecku.
Podopieczni pani Kamińskiej recytowali wiersze. Nie zabrakło „Szewczyka Dratewki”.
Owocem tego tygodnia były prace uczniów czytających bajki.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie klasy 1a, 1b, 3a i 8c wraz z wychowawcami przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy”. Projekt (pod patronem honorowym MEiN) powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022. Celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości, budowanie relacji społecznych, formowanie u uczniów poczucia godności i szacunku dla innych i promowanie kultury w szerokim zakresie. Projekt realizowany będzie do czerwca 2022 r. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Aleksandra Pańczyk.

Warsztaty w ms2

Klasa IVa wizytę w ms2 ma już za sobą. Siódmego października br. byliśmy tam na warsztatach zatytułowanych “Atlas Trailer”. Pod kierunkiem pani kustosz animatorki obejrzeliśmy pięć najważniejszych obiektów tego muzeum i wykonaliśmy samodzielnie prace plastyczne inspirowane tymi dziełami, czyli obrazami, instalacjami, urządzeniami i samą osobą twórcy. Po wykonaniu kart zostały one spięte w album, który ułatwia zwiedzanie muzeum i zrozumienie sztuki nowoczesnej. W ms2 jest też niesamowity klimat. Muzeum mieści się w budynku fabrycznym dawnej tkalni Izraela Poznańskiego. Wewnątrz widać stare ceglane ściany i sklepienia, które zostały połączone z nowoczesnymi elementami: szklanymi i metalowymi schodami oraz drewnianymi meblami. Warto zobaczyć ms2 na własne oczy. Polecamy!