Ferie w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Szanowni Państwo,

Podczas ferii zimowych 2024 Centrum Dialogu im. Marka Edelmana otworzy swoje drzwi izapraszając na cykl bezpłatnych warsztatów z oferty edukacyjnej naszej instytucji. Codziennie od 29 stycznia do 2 lutego dzieci w wieku 5-10 lat wraz ze swoimi bliskimi dorosłymi będą mieli okazję spotkać się z naszymi pracownikami, poznać Alinę Margolis-Edelman oraz wystawę „Elementarz empatii”, rozmawiać, tworzyć, bawić się, także w otaczającym Centrum Dialogu Parku Ocalałych. Każdego dnia o godz. 10.00 zapraszamy na inny warsztat. Będziemy poruszać się we wspaniałych obszarach tematycznych tj.: empatia, niepełnosprawność, symbolika drzewa życia, historia kobiet i architektura Łodzi.

Przesyłam Państwu link do naszej strony z ofertą bezpłatnych warsztatów feryjnych, na które obowiązują zapisy:

https://www.centrumdialogu.com/toz-to-frajda-ferie-w-centrum-dialogu

Bylibyśmy wdzięczni, gdyby nasza oferta feryjna mogła dotrzeć do rodziców dzieci klas 1-4 bezpośrednio lub drogą mailową.

Ponadto Centrum Dialogu dysponuje interesującą ofertą edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych wokół wystawy “Elementarz empatii”.

Zapraszamy do zapoznania się z nią:

https://www.centrumdialogu.com/dzialalnosc/edukacja/oferta-edukacyjna

Zapraszamy do naszej siedziby!

Łącze pozdrowienia, 

Aleksandra Zbieranowska

FERIE

Wystrzałowe ferie w Łodzi – zapisz się, są jeszcze wolne miejsca!

Brak planów na ferie? Zima w mieście nie musi być nudna! Szkoły, placówki edukacyjne i miejskie instytucje zapraszają na półkolonie pełne atrakcji. Takie zajęcia to gwarancja dobrej zabawy. Są jeszcze wolne miejsca!

59 miejskich placówek edukacyjnych zaprasza najmłodszych na zimowy wypoczynek wypełniony warsztatami, zabawami, grami i wycieczkami w towarzystwie rówieśników. Kiedy rodzice będą w pracy, ich pociechy otrzymają profesjonalną opiekę i wyżywienie. 

Po dwóch turach rejestracji szkoły i placówki edukacyjne nadal mają ponad 600 wolnych miejsc dla tych osób, które jeszcze chciałyby skorzystać z miejskiej oferty.

Lista szkół i placówek edukacyjnych, które nadal mogą przyjąć dzieci na półkolonie, zostanie opublikowana 17 stycznia o godzinie 12:00 na stronie lodz.pl/zima w zakładce „Miejskie placówki edukacyjne”. Co ważne, teraz rodzice i opiekunowie mogą zapisywać dzieci na półkolonie tylko bezpośrednio w placówkach, a nie przez elektroniczny system rejestracji. By to zrobić, najpierw należy zadzwonić do szkoły lub udać się do niej osobiście, a później dopełnić wszystkich formalności.

Ferie zimowe organizują też miejskie instytucje.

Warsztaty plastyczne i muzyczne, zajęcia teatralne, fotograficzne, przyrodnicze i ekologiczne – to wszystko i jeszcze więcej przygotowały dla dzieci filie Miejskiej Strefy Kultury. Tematem przewodnim półkolonii zimowych w MSK są „supermoce”. Dzieci będą mogły poczuć się jak bohaterowie obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami. Pod okiem doświadczonych instruktorów i animatorów odkryją drzemiący w sobie potencjał – każdy dzień spędzony na zajęciach pobudzi ich wyobraźnię, kreatywność i ciekawość świata. Dla najmłodszych poszukiwaczy przygód Miejska Strefa Kultury ma jeszcze mnóstwo wolnych miejsc – szybko się zapełniają, więc warto zapisać się już dziś! Ofert półkolonijna jest skierowana do dzieci od 7 do 12 roku życia. Więcej informacji i pełen program ferii w filiach znaleźć można na stronie internetowej msk.lodz.pl i lodz.pl/zima.

Wolne miejsca ma jeszcze Aquapark Fala. Dzieci spędzą ferie w wodzie – na basenie poprawią swoją kondycję i technikę pływania. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sportu. Dodatkowo nauczą się nurkować ze sprzętem ABC. Chętni będą mogli spróbować również zejść pod wodę z aqualungiem. Specjaliści opowiedzą o tym, jak bezpiecznie wypoczywać w okolicy akwenów, a uczestnicy poznają podstawowe zasady ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Oprócz intensywnych treningów nie zabraknie też doskonałej zabawy – dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, zawody sportowe oraz kurs pływania łódkami i kajakami. Nudno nie będzie też po wyjściu z wody – na terenie Aquaparku organizowane będą dodatkowe animacje. Ferie w Aquaparku Fala to gwarancja doskonałej zabawy dla wszystkich dzieci od 5 do 16 roku życia. Organizatorzy zapewnią im opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00. Nadal można się zapisywać, nie tylko na całe turnusy, ale i na pojedyncze dni. Szczegóły są dostępne na stronie aquapark.lodz.pl i lodz.pl/zima.

Ostatnie wolne miejsca na drugi tydzień ferii ma jeszcze Centrum Nauki i Techniki EC1. Hasło przewodnie organizowanych tam półkolonii to „Zdrowa energia!”. Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat przygotowano liczne atrakcje – najmłodsi dowiedzą się m.in., jak budować pożyteczne nawyki, radzić sobie ze stresem i mówić o swoich emocjach. Podczas zajęć poznają też tajniki zdrowej i zbilansowanej diety, która pozwoli im na długo zachować formę. Takie półkolonie to porządna dawka wiedzy – uczestnicy zobaczą stałe wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1, w tym nową ekspozycję „Klimat na zakręcie”. Odwiedzą też stworzoną z myślą o najmłodszych Ulicę Żywiołów, Kino Sferyczne i Planetarium EC1. Dzieci dowiedzą się więcej o historii polskiego kina w Narodowym Centrum Kultury Filmowej. Z kolei w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej czeka ich wspaniała zabawa w stylu retro oraz niezwykła przygoda w strefie VR. Więcej informacji dostępnych jest na stronie ec1lodz.pl i lodz.pl/zima.

Ferie w Muzeum Dzieci Polskich

Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi zaprasza podczas ferii zimowych do korzystania z bezpłatnej oferty edukacyjnej, przeznaczonej dla grup półkolonijnych (od 10 roku życia) oraz rodzin z dziećmi (12+).

Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o bezpłatnych działaniach edukacyjnych rodzicom oraz kierownikowi wypoczynku w szkołach, w których odbywają się półkolonie.

Oferta Ferie 2024 dla grup półkolonijnych (kl.4-6) oraz rodzin:

https://muzeumdziecipolskich.pl/f/mdp-ferie-20242.pdf

Oferta edukacyjna dla szkół:

https://muzeumdziecipolskich.pl/f/mdp-oferta-edukacyjna.pdf

Nowość w naszej ofercie – wypożyczanie wystaw typu roll-up:https://muzeumdziecipolskich.pl/f/wystawy-mdp-oferta.pdf