Dinozaury

Prace, które dzieci wykonały z okazji dnia otwartego to dinozaury. Były to dinozaury malowane, kolorowane, wyklejane mozaiką, dinozaury – miniaturki. Niektóre z nich, wykonane jako formy przestrzenne,  rywalizowały o zdobycie nagród. Jury przyznało I miejsce Marcelowi Adamczewskiemu z klasy III B za dinozaura wykonanego z narzędzi, II miejsce ex aequo zostało przyznane Krzysztofowi Rulka za dinozaura z włóczki i Tymurowi Dymchenko za dinozaury origami. Gratuluję laureatom i życzę, aby wyobraźnia nigdy Was nie opuszczała. A. Sztekmiler

Prace plastyczne

Prace plastyczne wykonywane w ostatnim czasie na lekcji plastyki i podczas zajęć koła plastycznego budziły wiele entuzjazmu. Były to zakładki do książki wykonywane na przygotowanym wcześniej barwnym podobraziu, świeczniki z drewna ozdobione techniką dekupażu. Wczesną wiosną dzieci wykonały kwiaty z bibuły wzorując się na kształtach jakie spotykamy w naturze. Postacie wesołych klaunów to prace wykonywane w grupach. A. Sztekmiler

Gra miejska

19 maja napis uczniowie wzięli udział w grze miejskiej razem z uczniami niedowidzącym i i niedosłyszącymi. Gra organizowana była m.in. przez Urząd Miasta Łodzi. Dzieci rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w zadaniach związanych z historią naszego miasta. Licealiści z XXV LO wcielili się w rolę dawnych mieszkańców Łodzi i prowadzili wszystkie zabawy jak prawdziwi profesjonaliści. Nasze dzieci z SP 58 wspaniale się bawili i  świetnie ze sobą współpracowali. Gra zakończyła się otrzymaniem nagrody dla każdego uczestnika. Zobacz zdjęcia.

Nabór uzupełniający na półkolonie! Mamy 7000 wolnych miejsc dla dzieci!

“Nabór uzupełniający na półkolonie! Mamy 7000 wolnych miejsc dla dzieci!

Drodzy Rodzice!

Zakończyliśmy kolejny etap elektronicznych zapisów na półkolonie w szkołach i placówkach edukacyjnych.

W miniony weekend (20-21 maja) wszystkie osoby, które skutecznie dokonały zgłoszenia w pierwszej turze naboru przeprowadzonej 17 maja, otrzymały wiadomości e-mail potwierdzające przyjęcie na półkolonie.

Natomiast jeśli dotąd nie zapisaliście Państwo dziecka na półkolonie – możecie wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej.

Obecnie do Państwa dyspozycji jest ponad 7000 wolnych miejsc w szkołach i placówkach edukacyjnych.

Dodam, że na Państwa życzenie zwiększyliśmy pulę miejsc o 1400.

W załączeniu znajdą Państwo szczegółowy wykaz placówek, które dysponują wolnymi terminami na półkolonie.
Po zapoznaniu się z listą należy wybrać szkołę/placówkę, turnus oraz wypełnić kartę kwalifikacyjną, którą znajdą Państwo na stronach internetowych wybranych placówek edukacyjnych.

Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się stacjonarnie, w sobotę 27 maja 2023 r.
Rodzice/opiekunowie prawni powinni zgłaszać się do szkół lub placówek edukacyjnych w godz. 10:00-14:00.

Wszystkie aktualne informacje i komunikaty znajdą Państwo na stronie lodz.pl/lato i w mediach społecznościowych miasta.”

Drodzy Ósmoklasiści!

“Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” – Menander, 342–291 p.n.e. – starożytny poeta grecki.
Już jutro rozpoczynają się Wasze pierwsze w życiu egzaminy. Z tej okazji życzymy Wam wiary we własne siły i umiejętności. Jesteśmy przekonani, że w pełni wykorzystacie zdobytą przez osiem lat nauki w szkole wiedzę.

Niech wypracowane przez Was wyniki egzaminu ósmoklasisty będą bardzo wysokie i utorują Wam drogę do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Powodzenia!
Nauczyciele SP58

Taniec łagodzi obyczaje

Przez kilka ostatnich tygodni wszystkie uczennice klasy 5b ćwiczyły układ taneczny do utworu Jerusalema. Chociaż kroki były proste to trzeba było włożyć dużo pracy aby wszyscy uczestnicy tańczyli w jednym rytmie. Dziewczęta były wytrwałe w swoich treningach i okazały się zgranym zespołem. Efekty możecie Państwo podziwiać na naszym teledysku. D. Czarnecka.

Szachy w Bibliotece

W ostatnim czasie szachy zdominowały bibliotekę szkolną. Od momentu przeprowadzki na drugie piętro uczniowie systematycznie pogłębiali wiedzę z zakresu gry w szachy. Kulminacją szachowej pasji był turniej o Puchar Dyrektora rozgrywany od połowy kwietnia. 9 maja w Bibliotece szkolnej rozegrany został wielki finał, który pozwolił wyłonić zwycięzców.
Wyniki:
w kategorii klas pierwszych
I miejsce Leon Świegocki Ia
II miejsce Damir Lukoianov Ic
III miejsce Ignacy Ciechomski Ic
w kategorii klas II-III
I miejsce Julek Oleszczyk IIIa
II miejsce Oskar Szymański IIb
III Agata Świątek IIIa
w kategorii klas IV-VIII
I miejsce Adam Większa vel Staniewski VIIa
II miejsce Gabriel Klimczak VIIIb
III miejsce Robert Gutowski VIIIb
Wszystkim zaangażowanym uczniom w organizację turnieju dziękuję, a zwycięzcom gratuluję.
Aneta Faryńska bibliotekarz. Zobacz zdjęcia.

Międzyklasowy konkurs wiedzy o “Konstytucji 3 maja” – ROZSTRZYGNIĘTY!

Miło nam poinformować, że ten trudny, acz ważny dla Polski i Polaków dokument nie ma tajemnic dla uczniów klasy Va – Liliany Kącickiej i Teodora Świątka, którzy zajęli I miejsce w konkursie. Doskonale znają go też uczniowie kl. VIIIc – Karol Drozd i Mateusz Dębik – II miejsce – oraz uczniowie kl. VIIIa – Oliwia Magdzińska i Oskar Przybyła – III miejsce.
Zwycięzcom gratulujemy nie tylko wyniku w turnieju, ale też zapału w zgłębianiu tajników drugiej na świecie konstytucji.

Organizatorki
J. Sojecka