Letnie półkolonie w szkołach i placówkach edukacyjnych

Są jeszcze wolne miejsca na letnie półkolonie w szkołach i placówkach edukacyjnych. Dzisiaj rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca.

Szkoły i placówki edukacyjne przygotowały na tegoroczne wakacje 9000 miejsc na 10 letnich turnusów. Po weryfikacji wszystkich zgłoszeń zostało jeszcze około 2000 wolnych miejsc. W wielu przypadkach opiekunowie nie wnieśli opłaty za półkolonie.

Rodzice zapisują swoje pociechy poprzez elektroniczny system rejestracji dostępny na stronie lodz.pl/lato. 7 czerwca o godzinie 12:00  opublikowana została lista placówek, które wciąż mają wolne miejsca. Rodzice i opiekunowie, podobnie, jak w pierwszym etapie naboru znowu mogą na spokojnie wybierać placówki i turnusy. Mają na to czas do 11 czerwca do godziny 17:00. Nawet jeśli dziecko nie dostało się na półkolonie w pierwszej turze rekrutacji, nadal będzie miało na to szansę.

We wtorek 11 czerwca o godzinie 18:00 rodzice będą mogli wysłać wszystkie swoje zgłoszenia w systemie, klikając odpowiedni przycisk. Maksymalnie po godzinie otrzymają informację o tym, czy udało się im zarejestrować dziecko do wybranej placówki na wskazany turnus. Później będą mieli 48 godzin na dokonanie opłaty za turnus.

Link do systemu rejestracji, dokładną instrukcję zapisów oraz listę szkół i placówek organizujących półkolonie można znaleźć na stronie lodz.pl/lato.

Instrukcja zapisów w drugiej turze rekrutacji:

  1. 7 czerwca o godz. 12:00 – publikacja listy wolnych miejsc i ponowne uruchomienie systemu
  • Od 7 czerwca od godz. 12:00 do 11 czerwca do godz. 17:00 – czas na wypełnianie zgłoszeń w systemie
  • 11 czerwca o godz. 18:00 – wysyłka zgłoszeń w systemie
  • Po maksymalnie godzinie od wysłania zgłoszenia rodzic dostanie informację, czy jego dziecko zakwalifikowało się na wybrany turnus do wskazanej placówki
  • Po otrzymaniu informacji o kwalifikacji rodzic ma 48 godzin na dokonanie wpłaty. Tylko po dokonaniu wpłaty dziecko zostaje ostatecznie zapisane na półkolonie.

Wolne miejsca na półkolonie mają też miejskie instytucje.

Aquapark Fala zaprasza na wakacje w wodzie. W programie znalazły się intensywne treningi pływackie i kurs nurkowania ze sprzętem ABC. Śmiałkowie będą mogli też samodzielnie, ale pod okiem doświadczonych instruktorów spróbować nurkowania z aqualungiem. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają też zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Nie zabraknie gier zespołowych i zabaw na świeżym powietrzu. Zapisy już trwają, a Aquapark Fala przygotował aż 1200 miejsc dla najmłodszych. Więcej informacji na stronie aquapark.lodz.pl.

Warsztaty artystyczno-podróżnicze, poznawanie kultur z całego świata, zabawy twórcze i eksperymenty artystyczne, gry terenowe, a do tego uwielbiane przez dzieci animacje, kultowe podwórkowe zabawy w nowej odsłonie i inne aktywności na świeżym powietrzu – to i wiele więcej w 13 lokalizacjach Miejskiej Strefy KulturyUczestnicy półkolonii w MSK nie muszą wyjeżdżać z Łodzi, żeby wybrać się w najdalsze zakątki kuli ziemskiej. Tegorocznym tematem przewodnim będą podróże – w sam raz na wakacje. Zajęcia będą inspirowane mottem „Hakuna Matata”. Dzieci i młodzież wyruszą w wyprawę dookoła świata, poznając inne kultury, języki, potrawy i zwyczaje. Filie Miejskiej Strefy Kultury przygotowały aż 300 miejsc na półkolonie. Zapisy już trwają – więcej informacji na stronie msk.lodz.pl.

Letnie półkolonie w samym sercu miasta organizują instytucje EC1. To będą energetyczne zajęcia, które pozwolą naładować akumulatory na nowy rok szkolny. W Centrum Nauki i Techniki najmłodsi wcielą się w rolę naukowców – będą prowadzić badania laboratoryjne, zwiedzą wszystkie zakamarki Centrum i wezmą udział w warsztatach przyrodniczych i astronomicznych. W Narodowym Centrum Kultury Filmowej przeniosą się do świata kinematografii. Dowiedzą się, jak poszczególne ujęcia trafiają na srebrny ekran, poznają sekrety charakteryzacji filmowej, a nawet sprawdzą się jako aktorzy. W Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej trafią do świata fantastyki i gier komputerowych, w którym z uczestników zajęć zmienią się w twórców i artystów. EC1 przygotowało ponad 400 miejsc na letnie turnusy. Szczegóły na stronie ec1.lodz.pl.