ZAPROSZENIE DO GŁOSOWANIA NA PROJEKT ZADANIE kod ELO14 W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO „ŁÓDZKIE NA PLUS’’ NA 2022 R.

ZAPROSZENIE DO GŁOSOWANIA NA PROJEKT ZADANIE kod ELO14 W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO „ŁÓDZKIE NA PLUS’’ NA 2022 R.

Nazywam się Tadeusz Zbigniew Bogalecki 

Jestem autorem projektu zadania OBYWATELSKIE FORMY POPULARYZOWANIA I UPAMIĘTNIANIA MIEJSOWYCH TRADYCJI  WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI NA TERENIE POWIATU ŁÓDZKIEGO (MIASTA ŁÓDŹ)kod ELO14 – V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS’’ na 2022 r. (załącznik nr 1)

Powyższy projekt jest skierowany do: 1. Społeczności szkół podstawowych na terenie dawnych łódzkich dzielnic: Bałuty, Widzew, Polesie i Górna, 2. Społeczności łódzkich osiedli:  Montwiłła Mireckiego i Zagajnikowa. 3. Społeczności instytucji wspierających projekt edukacji patriotycznej ŁÓDZKIE ORLĘTA SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI: Muzeum Tradycji Niepodległości w Łodzi, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w  Łodzi i WODN w Łodzi. 4. Członków i sympatyków organizacji patriotycznych: Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi, SUAŁ i ZLPiIR w Łodzi.

UPRZEJMIE PROSZĘ WSZYSTKIE PANIE I PANÓW Z WYMIENIONYCH SPOŁECZNOŚCI, ICH RODZINY I ZNAJOMYCH  O ODDANIE (w dniach od 28 czerwca do 16  lipca 2021 r.)  GŁOSU NA MÓJ PROJEKT ZADANIE – kod: ELO14 –  poprzez wykonanie następujących czynności:

  1. Pobranie karty do głosowania z: bo.lodzkie.pl, zakładka „do pobrania’’- V edycja-dokumenty.
  2. Wpisanie do powyższej karty: kodu mojego projektu zadania – ELO14 i swoich danych.
  3. Przekazanie wypełnionej karty głosowania „mężowi zaufania’’ w danej społeczności lub osobiste zaniesienie tej karty do jednego z następujących punktów do głosowania w mieście Łodzi: 1. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego (al. Józefa Piłsudskiego 8), 2. Łódzki Dom Kultury (ul. Traugutta 18) i 3. Regionalne Centrum Polityki Społecznej (ul. Snycerska 8).

                                                                                                                                       Z GÓRY  SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA CZYNNE POPARCIE MOJEGO PROJEKTU ZADANIA                                                              

  Z poważaniem dr Tadeusz Z. Bogalecki. Łódź, 21 czerwca 2021 r.

Gorączka złota

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję Gorączka Złota  organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Szczególnie aktywni byli w tym roku uczniowie klas I-III. Nasza szkoła zebrała ponad 70 kg złotych monet. Brawo! Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku. 

Drodzy Uczniowie,

Serdecznie gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest promocja do następnej klasy. Jesteście z pewnością bogatsi o doświadczenia zgromadzone w czasie minionego roku szkolnego.

Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały wakacyjny odpoczynek. Ostatnie miesiące nie były łatwe, nauczanie hybrydowe oraz zdalne wymagały od Was wytężonej, systematycznej pracy.

Dobrze wykorzystajcie letnie miesiące na spotkania z przyrodą, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie ciekawe miejsca, znajdźcie czas na czytanie książek.

Życzymy Wam i Waszym rodzicom wspaniałych wakacji.

Beata Rutkowska

Tomasz Krzeszewski

KLASA 6B NA GODZINIE WYCHOWAWCZEJ- O BEZPIECZNYCH WAKACJACH (bhp)

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a lato mamy w pełni! Wszyscy czekamy na upragniony odpoczynek oraz beztrosko spędzony czas. Klasa 6B na godzinie wychowawczej dowiedziała się jak spędzać bezpiecznie czas podczas wakacji. W formie trochę innej niż zwykle, bo wierszowanej.
Wiersz Agaty Bober “Bezpieczne wakacje” (pani Agata prowadzi ciekawy blog) -dedykujemy wszystkim uczniom naszej szkoły- mówi on o podstawowych zasadach jakich należy przestrzegać w czasie wakacji i nie tylko. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji-klasa 6b z wychowawczynią.

Gdy na wakacjach z rodzicami wypoczywasz,

Dużo niezwykłych przygód przeżywasz.

Nie zapomnij jednak o rzeczy ważnej,

By bezpieczeństwo zachować w sytuacji każdej.

Przez ulicę przechodź tylko na pasach zebry,

Na zielonym świetle i rozglądając się bez przerwy.

Wychodząc na słońce, nakrycie głowy zakładaj,

A na całe ciało krem przeciwsłoneczny nakładaj.

Podczas kąpieli, bądź zawsze pod okiem dorosłego,

By żaden wypadek nie zdarzył Ci się kolego.

Podczas burzy, nie wybieraj się w góry,

A także gdy za oknem, krajobraz jest szaro- bury.

W pobliżu ulicy się nie baw nigdy,

By samochód, autobus czy tramwaj nie zrobiły Ci krzywdy.

Będąc w lesie, śmieci nie wyrzucaj,

Nie rozpalaj ogniska i ciszy nie zakłócaj.

Nie przyjmuj też nic od nieznajomego,

Bo przydarzyć może Ci się coś bardzo niedobrego.

O numerach alarmowych nie zapominaj,

Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.

997- to telefon na policje,

tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.

998- wykręcasz, gdy pożar zauważysz,

bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.

999- to numer na pogotowie,

dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.

Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać,

Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać. 

112- tam możesz wszystko zgłosić 

                                                                                                                     i o każdy rodzaj pomocy poprosić.

DYPLOM LAUREATA ZA ZDOBYCIE I MIEJSCA W PODSUMOWANIU XII EDYCJI KONKURSU Z WOS “O SZKODLIWOŚCI KORUPCJI ” DLA WIKTORII SYGNET- ORGANIZATORZY: ŁÓDZKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI I KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W ŁODZI ORAZ FUNDACJA MŁODZIEŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W XII edycji konkursu “O szkodliwości korupcji” w której uczestniczyło aż 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Łodzi i spoza Łodzi pierwsze miejsce uzyskała uczennica naszej szkoły- Wiktoria Sygnet z klasy 8A uzyskując tym samym dyplom laureata dla siebie oraz dla placówki. Uczennica w piękny i konkretny sposób przedstawiła swoją osobę i ideę jaka przyświecała jej podczas wykonywania pracy konkursowej podczas wystąpienia publicznego.
Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było wykonanie prezentacji multimedialnej obwarowanej licznymi wymaganiami merytorycznymi i technicznymi, które należało spełnić. Należy podkreślić, że uczniowie wykonywali swoje prace w okresie nauki zdalnej. Z naszej szkoły po etapie szkolnym do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy wykonali bardzo dobre prace.
Z 67 prac ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyłoniono kilka najlepszych wśród nich prezentację Wiktorii Sygnet, która uzyskała I miejsce i nagrodę ufundowaną przez ŁCDNiKP i FMP. Uczennica wykazała się oryginalnością, techniką wykonania oraz wysokim poziomem merytorycznym swojej pracy.

Prezentacje były wykonywane pod kierunkiem nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie p. Hanny Majkowskiej-Pilarz.

Szkoła i nauczycielka prowadząca konkurs została uhonorowana dyplomami i nagrodami od organizatorów, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w rywalizacji.

Czerwiec w klasie 1 b

Czerwiec w naszej klasie obfitował w wiele atrakcji. Mieliśmy Warsztaty Młodego Naukowca, odwiedziliśmy Planetarium w EC1, zostaliśmy zaproszeni na Dzień Dziecka do przedszkola po sąsiedzku, byliśmy w kinie oraz online czytaliśmy przedszkolakom zagadki. Działo się naprawdę dużooo.