Wielkanocne życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy,

Wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły i uczniom

Życzymy dużo zdrowia i radości

Oraz spokoju wypełnionego wiarą i wzajemną życzliwością.

Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie światłem w życiu

I nadzieją w trudnościach.

L. Gula i A. Kubiak wraz z uczniami klasy I B

Konkurs Najpiękniejsza Palma Wielkanocna.

Konkurs na palmę wielkanocną w naszej szkole jest już tradycją. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową. Wszystkie palmy dostarczone na konkurs były wyjątkowo piękne, kolorowe i radosne. Choć niełatwe było to zadanie jury musiało dokonać oceny i wybrać zwycięzców. Lista nagrodzonych i wyróżnionych:

I miejsce palma wykonana przez Basię Stawińską z klasy 1b,

II miejsce palma wykonana przez Maję Golańską z klasy 2b,

III miejsce palma wykonana przez Dominika Opasa z klasy 4b,

pozostałe prace otrzymały wyróżnienie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom za zaangażowanie oraz kultywowanie tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy , gratulujemy i życzymy RADOSNEGO ALLELUJA.

K. Kowalewska, H. Surma

Międzyszkolny konkurs pisarsko – plastyczny pt. „Wiersz o śniegu”.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza uczennica, Julia Masiak z klasy I b, zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie pisarsko – plastycznym pt. „Wiersz o śniegu”.

Zadaniem konkursowym, było napisanie wiersza o śniegu i zilustrowanie go w dowolnej technice plastycznej. To duży sukces Julii, ponieważ do konkursu przystąpiły 23 szkoły w tym 147 dzieci.

Piękne prace konkursowe wykonali również inni uczniowie klasy I b: Lena i Natasza Adamczyk, Michał Gałązka i Alan Rutkowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Praca konkursowa Julii Masiak, na pracy są dwa bałwany – zielony i różowy, pada różnokolorowy śnieg oraz jest tekst wiersza
Julia Masiak z nagrodą  za zdobycie I miejsca w konkursie

PODIUM DLA UCZENNIC KLASY 6B W ZAWODACH STRZELECKICH NA STRZELNICY SPOŁEM W ŁODZI

W dniu 5.03.2021 uczennice klasy 6B Michalina Nasiłowska i Oliwia Staroń stanęły na podium w zawodach strzeleckich zorganizowanych na Strzelnicy Społem w Łodzi. Michalina zajęła 1 miejsce natomiast Oliwia 2 miejsce. Zainteresowanie dziewcząt tym sportem rozpoczęło się od realizacji projektu “Łódzkie orlęta- spadkobiercy niepodległości” realizowanym w roku szkolnym 2019/2020 pod kierunkiem nauczycielki historii i wos- Hanny Majkowskiej- Pilarz.
Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  !

Ostatki online

Samorząd Uczniowski mimo panującej pandemii i nauki zdalnej, zorganizował Ostatki online. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji wykonując maski karnawałowe oraz przebierając się w różne ciekawe stroje. Chociaż przez chwilę mogliśmy poczuć się, jak podczas corocznych bali karnawałowych orgaznizowanych w naszej szkole.
SU, p. D. Czarnecka, p. A. Koźba, p. A. Pańczyk.

Tłusty Czwartek, Walentynki, bal karnawałowy w ostatki

W naszej klasie dużo ostatnio się działo. Był Tłusty Czwartek, Walentynki,  bal karnawałowy w ostatki, a 24 lutego połączyliśmy się  online z Przedszkolem Miejskim Nr 81 i czytaliśmy przedszkolakom bajki. Zobacz zdjęcia.

Klasa I b i nauczycielki L. Gula i A. Kubiak