Szanowni Państwo

Stosownie do powszechnych zaleceń w związku z epidemią koronawirusa dyrektor Szkoły informuje, że od poniedziałku 16.03.2020 r. Szkoła pracuje w trybie zdalnym. Zapraszam Państwa do kontaktu:
sekretariat: kontakt@sp58.elodz.edu.pl

epuap: /000210200/SkrytkaESP

oraz poprzez dziennik elektroniczny.
Proszę, aby Państwo dbali o zdrowie własne oraz najbliższych.

Z życzeniami zdrowia,

Tomasz Krzeszewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58im. Melchiora Wańkowicza w Łodzi

Szkoła zamknięta do 25 marca 2020 r.

W związku z decyzją Rządu RP szkoła zamknięta jest od dziś do 25 marca 2020 r.

W dniach 12 i 13 marca sprawowana jest opieka nad dziećmi, które nie mogą zostać po opieką w domu.

Od 16 marca 2020 r. szkoła jest zamknięta. Sekretariat szkoły czynny w ograniczonym zakresie od godziny 8.00 – do 14.00. Prosimy o telefoniczne umawianie się.

W przypadku zauważenia u dzieci infekcji koronawirusem należy kontaktować się właściwą stacją sanitarno – epidemiologiczną w Łodzi tel: 42 253 99 00, lub pod ogólnopolskim numerem 800 190 590.

Z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 160

Z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 160 W ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”, mającej na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, uczniowie klasy IIIb wybrali się 6 marca do Przedszkola Miejskiego nr 160. Trzecioklasiści czytali przedszkolakom wiersze z literatury dziecięcej w kilku grupach wiekowych.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 33 w naszej szkole

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 33
                            w naszej szkole
  6 marca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 33. Była to grupa sześciolatków, która pod opieką p. Lidii Guli zwiedziła szkołę. Dzieci gościły w gabinecie Pani wicedyrektor, bibliotece, sali gimnastycznej, jadalni, świetlicy, pracowni komputerowej i niektórych klasach lekcyjnych. Przedszkolaków powitał również Pad Dyrektor, który zaprosił ich do swojego gabinetu. Mamy nadzieję, że będą to przyszli pierwszoklasiści.

W poszukiwaniu wiosny

W poszukiwaniu wiosny uczniowie klasy II b udali się do Ośrodka Działań Ekologicznych “Źródła” na warsztaty pt:” Wiosna, ach to ty!
Wiosnę udało nam się zaobserwować w kwitnących na podwórku ośrodka przebiśniegach i krokusach.  Widzieliśmy też pąki na drzewach i budki lęgowe dla ptaków. Chcemy wszystkich poinformować, że wiosna jest tuż, tuż…

SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH- 1 MARCA

Trzeciego marca odbyło się spotkanie z paniami Krystyną Wiatr i Elżbietą Stanek świadkami historii. Panie opowiadały o rodzinnych przeżyciach związanych z okresem II wojny światowej oraz o losach swoich ojców po zakończeniu wojny. Ojcowie obu pań byli legionistami, patriotami i ludźmi oddanymi Polsce. Często takie osoby płaciły bardzo wysoką cenę w komunistycznej ojczyźnie. Pan Mieczysław Zajdler- ojciec pani Krystyny był uwięziony i torturowany przez Urząd Bezpieczeństwa  w budynku obecnego Liceum XII. Na zajęciach nawiązaliśmy do losów żołnierzy, którzy w Polsce Ludowej zostali uznani za bandytów, wrogów ówczesnego systemu, nigdy nie zaznali spokoju. Wielu z nich straciło życie. Oczywiście mówiliśmy o żołnierzach wyklętych (niezłomnych). Takimi byli również ojcowie naszych zaproszonych gości. Pierwszy marca jest obchodzony w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji dodatkowo odbyły się lekcje historii w starszych klasach poświęcone ich pamięci. Klasa 6c wykonała tematyczną gazetkę w sali historycznej. Jest to święto państwowe ustanowione celem upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce.