Wycieczka klasy Ib i VIIIc do Burzenina

W dniach 11.10.2022 – 13.10.2022 odbyła się wycieczka klasy Ib i VIIIc do Burzenina. Udział w wycieczce wzięło także kilku uczniów z klas: VIIIa, VIIIb, VIa i VIb. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz upowszechnianie aktywności fizycznej. Uczniowie uczestniczyli w wojskowym torze przeszkód, zaliczyli ściankę wspinaczkową, park linowy oraz paintball. Odbył się turniej piłki koszykowej z uczniami SP51 z Łodzi. Do dyspozycji mieliśmy sale gier: tenis stołowy, bilard oraz piłkarzyki – futbol stołowy. W sali gimnastycznej odbył się mecz w dwa ognie usportowione. Dzieci z klasy pierwszej miały do dyspozycji plac zabaw. W drugim dniu przygotowano dla nas ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski, ziemniaki, chleb oraz odbyły się pląsy harcerskie i zuchowe.

Ślubowanie klas pierwszych

W środę 19 października 2022 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęło się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Tomasza Krzeszewskiego, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Melchiora Wańkowicza w Łodzi.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i legitymacje szkolne. Zobacz zdjęcia.

Konkurs plastyczny o tematyce wakacyjnej

Jak co roku po wakacjach odbył się w naszej szkole konkurs plastyczne o tematyce wakacyjnej. Tym razem dzieci wykonywały pracę w formie książki artystycznej. Wpłynęło bardzo dużo pięknych prac. Jury miało nie lada problem aby wyłonić te najpiękniejsze. Laureatami równorzędnych nagród zostali uczniowie  : Julia Tylak i Jan Kwaśniakowski z klasy 4a, Julia Khomiak z klasy 5a, Agata Borowiak, Jakub Chądzyński, Norbert Szymański z klasy 5b, Marcelina Gołkowska z klasy 6b, Adam Większa vel Staniewski, Filip Janek, Weronika Bultrowicz z klasy 7a. Gratuluję dzieciom i rodzicom. Życzę sukcesów w kolejnych konkursach. A. Sztekmiler

Zawód nauczyciela z różnych punktów widzenia

Środowy poranek rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia w wykonaniu klasy 4a. Uczniowie w krótkich scenkach pokazali zawód nauczyciela z różnych punktów widzenia. Przy dźwiękach Happy W.Pharrella było naprawdę wesoło, ale wiemy też, że praca w szkole to czasami Mission Impossible. Przypomnieliśmy sobie też ucznia na zdalnym. Nasi czwartoklasiści mają talent komediowy i z samego rana zadbali o humory uczniów oraz nauczycieli.

Światowy Dzień Zwierząt

4 października uczniowie klasy Ia obchodzili Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie ludziom, że zwierzę to istota żywa i też ma swoje prawa.
Podczas zajęć pierwszoklasiści opowiadali o swoich pupilach i opiece nad nimi. Każdy uczeń wykonał samodzielnie opaskę z dowolnym zwierzątkiem. Dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości dzieciaki mogły “gościć” w klasie różne zwierzęta. Zobacz zdjęcia.

Pij mleko!

Klasa IIIb w czasie poznawania produktów mlecznych degustowała różne rodzaje mleka. Oprócz znanego krowiego smakowane było mleko kozie, ale również mleka roślinne. Sojowe, migdałowe, owsiane, ryżowe i kokosowe- wybór był bardzo duży. Faworytem było mleko czekoladowe- pycha!

Polska Stolica Recyklingu

Klasa III b zapoczątkowała akcję naszej szkoły – zbiórkę elektrośmieci w ramach programu Polska Stolica Recyklingu. Odwiedziliśmy jeden ze 100 pojemników na elektrośmieci i dzieci nauczyły się dlaczego należy segregować także takie odpady. Do końca listopada zbieramy w szkole zużyty sprzęt – telefony, drukarki, monitory, czajniki itp. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zbiórki.

Udział uczniów klasy 1a i 2a w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Razem przez świat”

Uczniowie klasy 1a i 2a w tym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Razem przez świat”. Ma on na celu wzmacnianie poczucia więzi z rodziną, klasą, szkołą, miastem i krajem ojczystym oraz kształtowanie poczucia własnej tożsamości. Celem projektu jest także inspirowanie uczniów do działań twórczych z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej.
Realizację zadania “W wielu rzeczach jestem bardzo dobry” połączyli z obchodami Dnia Kropki – świętem kreatywności. Dzieci obejrzały film o małej Vashtii i tworzyły własne, niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Największą radość sprawiło uczniom obejrzenie własnych kropek w Rozszerzonej Rzeczywistości (AR). Do tego zadania wykorzystali tablety oraz aplikację Quiver. W klasie pierwszaków pojawiły się także zwierzęta w kropki. Zobacz zdjęcia.