Konkurs ekologiczny na “Hasło promujące zdrowie i ekologiczny styl życia”

Uczniowie kl.II b i kl. III b brali udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym na “Hasło promujące zdrowie i ekologiczny styl życia”.Miło nam zakomunikować, iż w kategorii klas drugich; II miejsce zajął Dawid  Kawczyński, III miejsce zdobył Oliwier Górski, a na wyróżnienie zasłużyła  Anna Chodała. W kategorii klas trzecich ;I miejsce zdobył  Błażej Wolanin, a wyróżnienie otrzymała Maja Majchrzak. Zwycięzcom gratulujemy! Zobacz zdjęcia.

Z WIZYTĄ W PLANETARIUM

26 listopada uczniowie z klasy IIIa i IIIb wybrali się na zajęcia do Planetarium EC1. Na podstawie filmu pt. “Dwa szkiełka”, razem z bohaterami pokazu odbyli podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Dzieci poznały również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków Galileusza, Newtona i Huygensa oraz wielu innych, których badania stały się możliwe dzięki wynalezieniu pierwszego teleskopu. Zobacz zdjęcia.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To niezwykle sympatyczne święto uczciliśmy w naszej szkole tematycznym konkursem plastycznym dla klas I-III zorganizowanym przez panie Aleksandrę Pańczyk i Mirosławę Bariasz, oraz wystawą pluszaków przygotowaną przez p. Annę Stelmasiak. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w obu aktywnościach – przynosili wykonane przez siebie prace plastyczne przedstawiające misie, a także dzielili się na ten jeden dzień swoimi ulubionymi maskotkami. Obie wystawy – prac konkursowych i pluszowych misiów można było podziwiać w holu szkoły. Zobacz zdjęcia.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania to kampania na rzecz właściwego odżywiania. Ma ona na celu promowanie zdrowego jedzenia wśród uczniów i nie tylko. Zachęca do zmiany nawyków żywieniowych, stylu życia oraz przestrzega przed konsekwencjami złej diety.

W tym dniu w naszej szkole królowały przekąski i potrawy przygotowane ze zdrowych składników przez rodziców i dzieci. Uczniowie i nauczyciele zachwycali się smakiem kokosanek z kaszy jaglanej, tacosami z warzywnym farszem, pełnoziarnistymi warzywnymi tortillami, ciastem marchewkowym, owocowymi szaszłykami. Wychowawcy przeprowadzili pogadanki o konieczności spożywania regularnych, urozmaiconych posiłków i przestrzegali, że rozpoczynanie dnia bez śniadania i niejedzenie między lekcjami źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów.

Mamy nadzieję, że takie akcje to dobry początek do zmian nawyków żywieniowych nas wszystkich, a dzieci, które poznają zasady zbilansowanej diety, będą w przyszłości prowadziły zdrowy styl życia. Samorząd Uczniowski i opiekunowie: D. Czarnecka, A. Koźba, A. Pańczyk. Zobacz zdjęcia.

I miejsce w konkursie “Mój przyjaciel miś”

Miło nam poinformować, iż w międzyszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30
“Mój przyjaciel miś”
I miejsce zajął: Norbert Szymański  z kl II b
 wyróżnienia otrzymali :
Kornelia Tracz kl II a,
Dawid Kawczyński kl II b,
Oliwier Morawski kl II a.
W dniu 25 listopada (Światowym Dniu Pluszowego Misia) – szczęśliwi zwycięzcy  odebrali nagrody. Zobacz zdjęcia
Gratulujemy!

Wizyta w teatrze

W dniu 22 listopada 2019 r. uczniowie klasy I a i II b wybrali się na wycieczkę do Teatru Arlekin. Celem wyprawy było obejrzenie przedstawienia pt. “Czerwony Kapturek”. Mimo że wilk okazał się zły i pożarł babcię oraz Czerwonego Kapturka wszystko zakończyło się dobrze. My świetnie się bawiliśmy w rytm łatwo wpadających w ucho musicalowych piosenek. Gorąco polecamy ! Zobacz zdjęcia.

WYCIECZKA PIESZA “SZKLAKIEM POLSKICH ODDZIAŁÓW WOJSKOWYCH W ŁODZI W LATACH 1914-1939” W RAMACH PROJEKTU PATRIOTYCZNEGO “ŁÓDZKIE ORLĘTA, SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI”

W dniu 20.11.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce związanej z realizacją projektu historycznego “ŁÓDZKIE ORLĘTA, SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI”. Trasa wycieczki obejmowała następujące obiekty i miejsca pamięci:

  1. Dawne koszary łódzkiego batalionu uzupełniającego 1 Pułku Piechoty Legionów Polskich, przy ul. 6 Sierpnia 86
  2. Tablica upamiętniająca działalność Okręgowego Komisariatu Polskiej Organizacji Narodowej w Łodzi (w październiku 1914 r.), przy ul. 6 Sierpnia 6
  3. Tablica upamiętniająca Stefana Linke, peowiaka (uczestnika rozbrajania Niemców w Łodzi w dniu 11 listopada 1918 r.), przy al. T. Kościuszki 14
  4. “Grand Hotel” (miejsce zakończenia ostatniego ataku niemieckiego batalionu i rozpoczęcia rokowań rozejmowych w dniu 11.11.1918 r.), przy ul. Piotrkowskiej 72
  5. Tablica upamiętniająca czterech Polaków, poległych 11.11.1918 r., na placu Wolności
  6. Dawne koszary 28 Pułku Strzelców Kaniowskich (1918-1939), przy ul. Żeligowskiego
  7. Dawna siedziba Dowództwa Okręgu Korpusu nr IV w Łodzi (1918-1939), przy ul. Legionów i Św. Jerzego
  8. Kwatery poległych i zmarłych żołnierzy polskich z lat 1914-1939 na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Ogrodowej
  9. Grób Stefana Linke, peowiaka, na cmentarzu ewangelickim przy ul. Ogrodowej

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH HISTORYCZNYCH

Uczennice Wiktoria Sygnet z klasy 7a i Aleksandra Urbańska z klasy 8a uzyskały dyplomy i tytuły laureata w konkursie wiedzy o II wojnie światowej zorganizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Aby uzyskać dyplom należało zdobyć odpowiednią ilość punktów, co nie udało się wszystkim spośród 86 uczestników – tym bardziej gratulujemy dziewczynkom. Gratulujemy również Patrykowi Twardowskiemu z klasy 8a, który z bardzo dobrym wynikiem punktowym zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.