Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania to kampania na rzecz właściwego odżywiania. Ma ona na celu promowanie zdrowego jedzenia wśród uczniów i nie tylko. Zachęca do zmiany nawyków żywieniowych, stylu życia oraz przestrzega przed konsekwencjami złej diety.

W tym dniu w naszej szkole królowały przekąski i potrawy przygotowane ze zdrowych składników przez rodziców i dzieci. Uczniowie i nauczyciele zachwycali się smakiem kokosanek z kaszy jaglanej, tacosami z warzywnym farszem, pełnoziarnistymi warzywnymi tortillami, ciastem marchewkowym, owocowymi szaszłykami. Wychowawcy przeprowadzili pogadanki o konieczności spożywania regularnych, urozmaiconych posiłków i przestrzegali, że rozpoczynanie dnia bez śniadania i niejedzenie między lekcjami źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów.

Mamy nadzieję, że takie akcje to dobry początek do zmian nawyków żywieniowych nas wszystkich, a dzieci, które poznają zasady zbilansowanej diety, będą w przyszłości prowadziły zdrowy styl życia. Samorząd Uczniowski i opiekunowie: D. Czarnecka, A. Koźba, A. Pańczyk. Zobacz zdjęcia.