Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza młodzież wzięła udział w akcji “Sprzątamy Miasto” i porządkowała najbliższe otoczenie szkoły. To kolejna aktywność proekologiczna naszych uczniów. W krótkim czasie zebraliśmy wiele worków ze śmieciami, które następnie zostaną zabrane przez odpowiednie służby, aby nasza okolica była czysta i zadbana. Zobacz zdjęcia.

Światowy Dzień Autyzmu

Razem z młodszymi uczniami naszej szkoły rozmawialiśmy o aytuzmie- czym jest i jak się objawia. Jak co roku ubraliśmy się na niebiesko i zwiedziliśmy mini wystawę. Mnóstwo znanych osób ma autyzm i pozwala im to w wyjątkowy sposób patrzeć na świat.

W naszej szkole przeprowadzono anonimową ankietę dotyczącą wiedzy na temat autyzmu. W badaniu wzięło udział 57 uczniów z klas V-VIII. Wyniki ankiety prezentują się następująco:
89% badanych wie czym jest autyzm, wie także, że autystą może być osoba dorosła.
72% badanych potrafi wskazać jakie są symptomy autyzmu.
75% badanych uważa, że dziecko z autyzmem może uczęszczać do szkoły ogólnodostępnej. Gratulujemy wspaniałej wiedzy i zachęcamy do zapoznania się ze ścieżką edukacyjną na temat autyzmu wywieszoną na parterze.

Dzień bez plecaka

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole “Dzień bez plecaka”. Zabawa polegała na przyniesieniu potrzebnych przyborów szkolnych w czymś zastępującym plecak. Liczyła się pomysłowość i spryt. Kreatywność naszych uczniów okazała się olbrzymia. Były walizki, chlebaki, wózki dziecięce, suszarka na pranie, deskorolka, nosidełko dla niemowlaka i wiele, wiele innych. Ta zabawa była jednocześnie konkursem. Jury miało trudny wybór. Oto zwycięzcy:
I miejsce – Natalia Rubaszewska 7c;
II miejsce – Julia Kucharska 8b i Magda Józwiak 8b;
III miejsce – Oskar Stefaniak 3a.

Wyróżnienia: Nikola Romanowska, Oliwia Magdzińska, Konrad Kornacki. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!

Święta tuż, tuż…

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wykonują w tym okresie kartki świąteczne, stroiki, palmy, zdobią jajka. Tegoroczne jajka zostały wykonane  techniką decoupage i owinięte sznurkiem z bibuły. Niektóre z nich możemy podziwiać na zdjęciach.

Stroiki świąteczne były pracami konkursowymi. Nagrodzone dzieci to : Maja Kowalska kl. II b, Adrian Opas kl. III b, Anna Chodała kl. IV b, Martyna Chodała kl. V a, Dominik Opas kl. V b. Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i piękne prace. Życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych w rodzinnym gronie przy obfitym stole.

Finał Akcji Charytatywnej na rzecz zwierząt

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zbiórkę darów na rzecz zwierząt z Ukrainy i podopiecznych Fundacji Azyl. W II semestrze, podobnie jak w poprzednim, udało się uzbierać dzięki Wam mnóstwo karmy, koców, materaców, klatek, misek i smyczy. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wszystkie dary trafiły do potrzebujących czworonogów.
Jeszcze raz dziękujemy Wam za pochylenie się nad losem naszych braci mniejszych i za okazane serca!
B. Bergmann-Pogroszewska, H. Majkowska-Pilarz