Światowy Dzień Autyzmu

Razem z młodszymi uczniami naszej szkoły rozmawialiśmy o aytuzmie- czym jest i jak się objawia. Jak co roku ubraliśmy się na niebiesko i zwiedziliśmy mini wystawę. Mnóstwo znanych osób ma autyzm i pozwala im to w wyjątkowy sposób patrzeć na świat.

W naszej szkole przeprowadzono anonimową ankietę dotyczącą wiedzy na temat autyzmu. W badaniu wzięło udział 57 uczniów z klas V-VIII. Wyniki ankiety prezentują się następująco:
89% badanych wie czym jest autyzm, wie także, że autystą może być osoba dorosła.
72% badanych potrafi wskazać jakie są symptomy autyzmu.
75% badanych uważa, że dziecko z autyzmem może uczęszczać do szkoły ogólnodostępnej. Gratulujemy wspaniałej wiedzy i zachęcamy do zapoznania się ze ścieżką edukacyjną na temat autyzmu wywieszoną na parterze.