Pierwsza wycieczka kl. I b

Dzisiaj 28 września mieliśmy pierwszą klasową wycieczkę do Miejskiej Biblioteki na ul. Gdańskiej  8

Poznaliśmy pomieszczenia biblioteki. Dowiedzieliśmy się jaka jest ważna dla dzieci i dorosłych. Na koniec uczniowie wzięli udział w grze, która sprawdziła znajomość biblioteki. Na pewno tam wrócimy.

Na zdjęciach są uczniowie klasy I b.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

We wtorek 28 września odwiedził klasę IVa – członków redakcji szkolnej gazetki “NEWSY Melchiora” znajomy dziennikarz – Pan Maciej Kałach. Najpierw opowiedział o tym, jak wygląda dzień pracy w redakcji “Dziennika Łódzkiego” i pokazał papierowe i internetowe wydanie tej gazety. Następnie przeprowadził warsztaty dziennikarskie: my mówiliśmy, na jaki temat chcielibyśmy napisać artykuł, a Pan Maciej doradzał, jak interesująco przedstawić go w tekście. Na koniec odpowiedział na lawinę naszych pytań. To było ciekawe i pouczające spotkanie, na pewno wskazówki dziennikarza z 15-letnim doświadczeniem zastosujemy w naszej pracy.

Donata Michałus

PIKNIK INTEGRACYJNY

W czwartek 9.09.2021 r. odbył się piknik w parku Szarych Szeregów, gdzie znajduje się złamane serce.

W pikniku brały udział klasy: 4a, 4b i klasa 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami – Paniami: Donatą Michałus, Dorotą Czarnecka i Agnieszką Koźbą. Uczniowie zabrali koce i jedzenie oraz picie. Wzięli również głośniki, telefony i gry. Dzieci rozłożyły koce pod drzewami. Następnie grały w różne gry. Nie wiadomo, kiedy piknik się skończył.

Wrażenia z pikniku:

Piknik był bardzo udany,

Uważamy, że warto organizować takie imprezy, ponieważ są one odpoczynkiem dla uczniów.

Lili i Karolina

XVII MIĘDZYSZKOLNE ZINTEGROWANE

WARSZTATY STRZELECKIE I  ZAJĘCIA PATRIOTYCZNO-OBRONNE w 82. rocznicę walk Armii „Łódź”

W dniu 22.09 młodzież z klasy 7B uczestniczyła w międzyszkolnych zintegrowanych warsztatach strzeleckich i zajęciach patriotyczno-obronnych w 82 rocznicę walk Armii “Łódź”. Opiekunem uczniów była nauczycielka historii pani Hanna Majkowska- Pilarz.  Przedsięwzięcie odbyło się według ustalonego harmonogramu:

Lp. Przedsięwzięcie Czas Prowadzący
Powitanie uczestników.   Przedstawienie celu zajęć, programu, zasad zachowania się na strzelnicy, środków bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią pneumatyczną.   Instruktorzy, nauczyciele i uczniowie posiadają maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe . W rejonie zajęć przebywa tylko jedna drużyna 8’ G. Wróbel, przewodniczący SUAŁ;   A. Przepałkowski, przewodniczący ZLPiIR;  K. Robak, przewodniczący ZWiRWP  T. Z. Bogalecki
Podział drużyny na pięcioosobowe grupy 2’ T. Z. Bogalecki
Strzelanie z karabinka pneumatycznego (5 stanowisk) 10’ Instruktor KS „Społem”
Prezentacja współczesnej broni strzeleckiej i masek przeciwgazowych Wojska Polskiego 10’ Instruktorzy Towarzystwa „Strzelec”
Prezentacja broni strzeleckiej i elementów wyposażenia Straży Granicznej 5’ Funkcjonariusze SG
Przedstawienie historii Armii „Łódź’’ oraz prezentacja umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia jej żołnierzy z września1939 r. 10’ Przedstawiciele MTN w Łodzi
Prezentacja  wyposażenia ratownika medycznego WP    10’ Przedstawiciele WCKMed.
Zajęcia całością drużyny szkolnej:  – nauka podstaw musztry WOT  uroczystość patriotyczna przy Pomniku Chwały Żołnierzy Armii „Łódź” 15’  10’  – Instruktor Towarzystwa „Strzelec’’       – T.Z. Bogalecki
Podsumowanie zajęć – wręczenie wyróżnień 5’  Przedstawiciele: SUAŁ, ZLPiIR, ZWiRWP; WSzW i WKU oraz T.Z. Bogalecki
Dyplom za udział w warsztatach dla Szkoły podstawowej nr 58 w Łodzi

Nauka jazdy na łyżwach na lodowisku Retkinia

Łódzki Klub Hokejowy wznawia prowadzenie  lekcji jazdy na łyżwach.

W ubiegłym sezonie lekcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego były bezpłatne. W tym sezonie wszystkim oferujemy 5 bezpłatnych treningów. Następnie karnet uprawniający do 10 treningów będzie kosztować 100 zł zatem cena 1 lekcji wynosi 10 zł.   Będą to więc  prawdopodobnie jedne z najtańszych zajęć sportowych w Łodzi. Mamy również nadzieję na to, że zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu projekt spotka się z uznaniem mieszkańców i od roku 2022 ponownie z środków publicznych pokryjemy koszty organizacji naszych lekcji.

Treningi będą się odbywać na lodowisku Retkinia  we wskazanych poniżej terminach :

poniedziałki 19.00 – 20:00

środy 18:30 – 19:20

soboty 11:00 – 12:00

“Zostań Super Zakrętakiem”

Nasza szkoła od lat współpracuje z Łódzkim Hospicjum Dla Dzieci – Łupkowa. “Zostań Super Zakrętakiem” jest jedną z akcji, którą wspieramy poprzez zbieranie platikowych zakrętek. Cieszymy się, że w tak łatwy sposób możemy przyczynić się do realizacji marzeń innych dzieci.
Pracownicy oraz podopieczni hospicjum serdecznie dziękują naszej szkolnej społeczności za zaangażowanie.
Zapraszamy do dalszego udziału w akcji “Zostań Super Zakrętakiem”.