Targi Łódzkiej Bazy Edukacyjnej!

Nie wiesz, która szkołę średnią wybrać? Przyjdź na Targi Łódzkiej Bazy Edukacyjnej! To wyjątkowe wydarzenie skierowane do uczniów podstawówek i ich rodziców, którzy chcą świadomie podjąć decyzję o wyborze liceum, technikum lub szkoły branżowej. Cykl spotkań właśnie się rozpoczyna.

Łódzka Baza Edukacyjna to prawdziwa skarbnica wiedzy o tym, co dzieje się w szkołach ponadpodstawowych. Dzięki nowemu, miejskiemu programowi uczniowie mogą szybko sprawdzić, które liceum lub technikum będzie najlepiej odpowiadać ich potrzebom. Jednym z ważnych elementów Łódzkiej Bazy Edukacyjnej są cykliczne targi rejonowe, które pozwolą dzieciom i ich rodzicom zapoznać się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych.

Podczas targów uczniowie będą mogli porozmawiać z przedstawicielami interesujących ich placówek, sprawdzić, jakie mają profile klas, co proponują po lekcjach i czego wymagają od kandydatów. Dodatkowo specjaliści udzielą wsparcia osobom niezdecydowanym. Profesjonalni doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji i pomogą zaplanować przyszłość.

Łódzka Baza Edukacyjna to jednak znacznie więcej. Już 28 lutego ruszy dedykowany uczniom portal, na którym znajdą m.in. mapę miejskich szkół ponadpodstawowych, ich ofertę oraz informacje o dniach otwartych i zasadach naboru. To kompendium wiedzy dla przyszłych absolwentów podstawówek, którzy stoją przed trudnym wyborem idealnej placówki. Wszystkie informacje będą też dostępne na profilach FB, IG i Tik Tok Łódzkiej Bazy Edukacyjnej. Wszystkie informacje dostępne będą pod adresem lbe.edu.pl.

Wszystkie informacje o szkołach średnich i interaktywną mapę można znaleźć na stronie lbe.edu.pl.

Terminy rejonowych targów edukacyjnych:

28 lutego – SP 33 ul. Lermontowa 7, godz. 17:00 – 19:00

13 marca – SP 169 ul. Napoleońska 7/17, godz. 17:00 – 19:00  

20 marca – SP 109  ul. Pryncypalna 74, godz. 17:00 – 19:00  

25 marca – SP 45 ul. Bojowników Getta Warszawskiego 3, godz. 17:00 – 19:00 

5 kwietnia – SP 84  ul. Wici 16, godz. 17:00 – 19:00  

10 kwietnia – SP 174  ul. Gałczyńskiego 6, godz. 17:00 – 19:00  

Kolejna edycja szkolnego konkursu historycznego “Podróż w czasie”! 

Eliminacje klasowe odbędą się 13 marca 2024 r. na godzinie wychowawczej. Biorą w nich udział wszyscy uczniowie klas V-VIII. Z każdej klasy do finału awansują trzy osoby. Finał odbędzie się 27 marca.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Materiały do konkursu można pobrać ze strony internetowej szkoły lub otrzymać (pobierz materiały) u nauczycieli historii.

Donata Michałus

Joanna Sojecka

Nasza szkoła przystąpiła do projektu prozdrowotnego “FitSchool” 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu prozdrowotnego “FitSchool” przeznaczonego dla uczniów klas I – III. Jest to innowacyjny projekt kompleksowo uwzględniający potrzeby zdrowotne i rozwojowe dzieci. Celem programu jest zwiększenie poziomu aktywności fizycznej uczniów przy wykorzystaniu multimediów. Atrakcyjne i różnorodne zajęcia z wirtualnym trenerem będą także wsparciem dla nauczyciela podczas realizowania krótkich zajęć śródlekcyjnych tzw. „przerwy dla mózgu”.