Zajęcia koła plastycznego

W piątki odbywały się zajęcia koła plastycznego dla klas młodszych i starszych. Dzieci wykonywały prace w technice papieroplastyki, malarskie, „ malowały” igłą, wykonały też piękne zawieszki, bombki z cekinami i inne atrakcje na kiermasz szkolny. Stroiki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem kupujących wykonali uczniowie z klas I – IV, aniołki, choinki i inne drobiazgi wykonali uczniowie podczas zajęć plastyki i techniki. Pieniądze z kiermaszu zasiliły kasę Rady Rodziców a była to kwota całkiem duża 877zł 57 gr. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy pomagali dzieciom w wykonywaniu stroików i wykazali się hojnością podczas dokonywania zakupów.

Konkurs na zdjęcie wybranego miejsca w naszym mieście

W minionym semestrze odbyło się w naszej szkole szereg działań plastycznych, w których udział chętnie brali uczniowie wspierani często przez rodziców. Jesienią został rozstrzygnięty konkurs na zdjęcie wybranego miejsca w naszym mieście oczywiście w jesiennej aurze. Nagrody zdobyli uczniowie: Kacper Gross kl. VIII c, Zuzanna Dybiec kl. VII a, Dominik Opas kl. VI b, Barbara Chmielecka kl. V b, Norbert Szymański kl. V b

UWAGA! KONKURS!

Wszystkich uczniów klas V-VIII zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy historycznej “Podróż w czasie”.
– Eliminacje klasowe, czyli test wyboru – odbędą się w dniach 6-10.02.2023 na lekcjach historii.
– Finał, czyli turniej ‘1 z 10’ będzie miał miejsce w sali gimnastycznej 22.02.2023 r. na godz. wychowawczej, a weźmie w nim udział po dwóch uczniów z każdej klasy z największą liczbą punktów uzyskanych w eliminacjach klasowych.
Pytania i odpowiedzi zostaną udostępnione na stronie internetowej szkoły (kliknij tutaj plik. doc.). Będą też dostępne u nauczycielek historii.

Zachęcamy do udziału i życzymy powiedzenia
J. Sojecka i D. Michałus

Wigilijne spotkanie w klasie III b

22 grudnia uczniowie klasy III b spotkali się na klasowej Wigilii. Wszystkim udzieliła się radosna świąteczna atmosfera. Na przygotowanym odświętnie stole pojawiły się upieczone przez rodziców ciasta oraz liczne smakołyki i owoce.  Wszyscy złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, śpiewali kolędy i zasiedli do wigilijnego stołu. Był też Mikołaj, który wręczył dzieciom gwiazdkowe upominki.

Jasełka bożonarodzeniowe

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. To nieodłączny element świątecznego czasu. Znamy je dobrze, oglądamy co roku i zawsze wzruszamy się tak samo.

W tym roku szkolnym w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III a i III b, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.  Zaprezentowali je całej społeczności szkolnej przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role i złożyły pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku tej pięknej  inscenizacji dodały piękne dekoracje, śpiewane kolędy i pastorałki oraz tańce, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Jasełka przygotowały z dziećmi panie: Lidia Gula, Anna Hasińska i Helena Surma.