Jasełka bożonarodzeniowe

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. To nieodłączny element świątecznego czasu. Znamy je dobrze, oglądamy co roku i zawsze wzruszamy się tak samo.

W tym roku szkolnym w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III a i III b, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.  Zaprezentowali je całej społeczności szkolnej przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role i złożyły pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku tej pięknej  inscenizacji dodały piękne dekoracje, śpiewane kolędy i pastorałki oraz tańce, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Jasełka przygotowały z dziećmi panie: Lidia Gula, Anna Hasińska i Helena Surma.