7a uczestniczyła w zajęciach z edukacji prawnej

Klasa 7a uczestniczyła w zajęciach z edukacji prawnej w sądzie rejonowym przy ulicy Kościuszki w Lodzi. Zajęcia były prowadzone przez panią sędzię Annę Starczewska. Młodzież z naszej szkoły chętnie uczestniczyła w tak nietypowej lekcji. Pani sędzia podzieliła zajęcia na kilka części m. in. fikcyjny proces. Uczniowie wcielili się w rolę  prokuratora, obrońcy, oskarżonego, świadków. Zwiedzali również cele aresztu sądowego. Byli po nim oprowadzani przez funkcjonariuszy policji. Młodzież z naszej szkoły miała możliwość przyswojenia wielu informacji dot. pracy sędziego, prawa, rozpraw. Wyszli z dzisiejszych zajęć z pełną głową wiedzy i przemyśleń.

Uczniowie przekazali karmę dla zwierząt

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny otworzyli serca dla najbardziej potrzebujących zwierząt. Ze środków uzyskanych w czasie Walentynkowego kiermaszu ciast została zakupiona karma, która wesprze czworonożnych podopiecznych łódzkiej Fundacji Azyl. Samochód fundacji wypełnił się pod sufit darami dla zwierząt. Wszystkim zaangażowanym Uczniom oraz ich Rodzicom dziękujemy za okazane wsparcie!

Botaniczna Piątka – edycja wiosenna  2023 – bieg na 5km oraz biegi dziecięce

W niedzielę 23 kwietnia w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbyła się wiosenna edycja botanicznej piątki. W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:

Balier Adam 4a – 500m

Tylak Julia 4a – III miejsce w biegu na 500m dziewcząt

Benert Antonina 4b – 500m

Szymanowski Bartek 4b – 500m

Uraziński Wojciech 4b – II miejsce w biegu na 500m chłopców

Kamińska Maria – 1000m oraz nauczyciele: Katarzyna Kowalewska 5km oraz Radosław Kamiński 5km

Cel zawodów:

– popularyzacja biegania i marszu jako najprostszych form ruchu oraz rekreacji ruchowej jako ważnych elementów zdrowego trybu życia,

– zapoznanie się z walorami krajobrazowymi polskich Ogrodów Botanicznych i Arboretów

– sprawdzenie swoich sił w rywalizacji sportowej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zapraszamy do kolejnych edycji!

Olimpiada Ekologiczna dla kl. II- III z okazji Dnia Ziemi

20 kwietnia w naszej szkole odbyła się Olimpiada Ekologiczna dla klas II i III z okazji Dnia Ziemi zorganizowana przy współpracy z łódzkim MPO. Pięcioosobowe reprezentacje poszczególnych klas  rywalizowały między sobą z dużym zaangażowaniem  w potyczkach umysłowych oraz konkurencjach ruchowych.  Koleżanki i koledzy z klas kibicowali swoim drużynom mocno ściskając kciuki.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii oraz umiejętnościami sprawnościowymi.

Potyczki umysłowe:

I miejsce- klasa 3b

II miejsce- klasa 2a

III miejsce- klasa 2b i 3a

Konkurencje ruchowe:

I miejsce- klasa 3b

II miejsce- klasa 3a

III miejsce- 2a

Serdecznie gratulujemy!

„Zajęcia techniczne na tokarkach”

Klasa VIII a była dziś w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi na ciekawych zajęciach. Uczniowie samodzielnie wykonywali drewniany przedmiot na tokarkach. Sprawdzali swoje umiejętności techniczne i pracy z maszyną. Następnie wykonywali test predyspozycji zawodowych i sprawdzali w jakich zawodach czuliby się najlepiej. Podsumowali także swoją wiedzę na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Działania te odbyły się we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.