Zielonych szkół czas

W dn. 16-20 maja br. klasy IVa, IVb, Va i VIa spędziły czas na zielonej szkole nad morzem, a konkretnie w Poddąbiu koło Ustki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dzieła rąk ludzkich: Malbork, Ustkę, Gdańsk oraz poznać piękno przyrody Słowińskiego Parku Narodowego i nadbałtyckich klifów.  Nie zabrakło również aktywności fizycznej i zabaw w samym ośrodku wypoczynkowym. 

Pogoda dopisywała, humory również, o czym przekonacie się, oglądając zdjęcia. Zobacz zdjęcia.

D. Michałus, A. Koźba, D. Czarnecka, M. Marciniak

Szanowny Panie Dyrektorze,

miałam wielką przyjemność i satysfakcję pełnić funkcję pilota/ przewodnika podczas wycieczek ( Malbork, Gdańsk, Słowiński PN…) i pobytu nad morzem dzieci w/w klas.

Dla mnie, doświadczonego pracownika turystyki, była to duża przyjemność w przekazywaniu wiedzy i pokazywaniu ciekawych miejsc na szlaku naszej Zielonej Szkoły.

Dzieci były b. zainteresowane zwiedzanymi obiektami, wykazały się dużą wiedzą o Polsce (historyczną, geograficzną, przyrodniczą, z religii…). Jednocześnie muszę pochwalić całą grupę za b .duże zdyscyplinowanie, punktualność – i co niezwykle ważne w takich wyjazdach, bdb przygotowanie kondycyjne ( wielkie brawo dla n-li w-f!).

Ponieważ grupa ta wyróżniała się pod każdym względem, chciałabym na ręce Pana Dyrektora złożyć szczególne podziękowania dla Wychowawczyń w/w klas

( Paniom: Agnieszce Koźba, Dorocie Czarneckiej, Marzenie Marciniak, Donacie Michałus ), które z wielką troskliwością oraz znajomością indywidualnych potrzeb swoich uczniów sprawiły, że cała grupa wróciła bezpiecznie, zdrowa, wzbogacona w następne  pokłady wiedzy o Polsce.

” Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie” ( Kanclerz Koronny Jan Zamoyski)

Z wyrazami uznania i szacunku dla w/w Wychowawczyń oraz całego Grona Pedagogicznego,

Urszula Sobczak, pilot/przewodnik

“Mistrz szybkiego czytania”

Z okazji Dnia Książki odbył się w naszej szkole konkurs “Mistrz szybkiego czytania”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 3. Musieli przeczytać jak najwięcej wyrazów w ciągi jednej minuty.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Marcin Borowiak (3a)

II miejsce – Gabriel Podlasiak (3b)

III miejsce – Jan Dziąg (3a), Natalia Dumka (3a), Maja Oliszewska (3b)

Wyróżnienie otrzymały:

Amelia Misiak (3a), Teresa Karwacka (3a)

Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia.

A. Faryńska, R. Kołodziejczyk, I. Pańczyk

Konkurs wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych

Niedawno w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu kultury, historii, geografii i życia codziennego naszych zachodnich sąsiadów. Konkurs miał formę quizu, a pytania zadawał moderator. Zadania były zróżnicowane, a ilość pytań zależna od wieku i poziomu wiedzy poszczególnych klas.

Poniżej przedstawiamy listę ZWYCIĘZCÓW:

– z klas ósmych: Natalia Struś (8b)

– z klas siódmych: ex aequo: Blanka Skrzynecka – Niewiadomska (7c) i Jakub Bukowski (7c)

– z klas szóstych: Adam Większa Vel Staniewski (6a)

– z klas piątych: Szymon Żyła (5a)

– z klas czwartych: Karolina Zagórska (4a)

Wszystkim uczniom gorąco dziękujemy za udział w szkolnym konkursie wiedzy! Zwycięzcy otrzymają nagrody!

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 2021/2022 “PODRÓŻE PO POLSCE” – WYNIKI

W wyniku rozstrzygniętego Szkolnego Konkursu Historycznego następujący uczniowie zostali uhonorowani przyznaniem pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

1 miejsce: Dominik Opas VB oraz Dorota Kulik VIIa

2 miejsce: Nikola Romanowska VIIA, Judyta Szmidt VIIIB

3 miejsce: Nadia Dąbrowska VIIB, Oliwia Magdzińska VIIA, Wiktoria Banasiak VIIIA

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają wyróżnienia.

Dyplomy i nagrody zostaną przekazane uczniom podczas zakończenia roku szkolnego. Upominki otrzymają również uczniowie wyróżnieni.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i piękne prace oraz za umiejętność przekonania innych do odwiedzenia urokliwych miejsc w Polsce.

Przedstawiamy zdjęcia najciekawszych prac.

Hanna Majkowska-Pilarz, Donata Michałus

UCZESTNICTWO NASZEJ SZKOŁY W REALIZACJI ZADANIA #OKM1940 KULTURA EKSPLIKACJI ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W dniu 10.05 uczniowie klas 7 i 8 w ramach lekcji historii wzięli udział w realizacji zadania #OKM1940 kultura eksplikacji Zbrodni Katyńskiej.

To działanie wpisuje się bezpośrednio w “Politykę Rozwoju Kultury 2020+ dla Miasta Łodzi” oraz “Programu wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej Łodzi”.

Prezes Stowarzyszenia “Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosław Olbrychowski od 2015 roku aktywnie poszukuje nowoczesnego i efektywnego sposobu dzielenia się swoją wiedzą na tematy trudnej historii Polski. Poprzez pryzmat tych doświadczeń pragnie budować w sercach Polaków poczucie wiedzy o nas samych.

Zajęcia ze “Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 r.” były kolejnymi w ostatnich latach, które zainspirowały i zaciekawiły uczniów. Każdy z nich dostał pakiet edukacyjny dotyczący omawianego tematu. Szkoła otrzymała certyfikat za udział w zadaniu. Lekcje przeprowadzone w klasach 7 i 8 wpisywały się poniekąd w inny projekt związany z drugą wojną światową realizowany w klasach 5, 6 i 7 pod kierunkiem nauczycielki historii p. H.  Majkowskiej-Pilarz.

Radośnie i zdrowo, na sportowo.

28 kwietnia, na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki międzyklasowe w formie wyścigów rzędów, w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Trzymaj Formę!

Uczniowie klasy 3a i 3b rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Dzieci rozwiązywały zagadki, wskazywały produkty zdrowe i te, które szkodzą zdrowiu, układały hasła zachęcające do uprawiania sportu.  Do wyścigów wykorzystaliśmy nietypowe przybory: owoce i warzywa.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Niewielką przewagą, 2 punktów, wygrała klasa 3b.

Dzieci obu klas wiedzą, że prawidłowe odżywianie i codzienna aktywność fizyczna mają wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie i energię do nauki i zabawy. Zobacz zdjęcia. 

                                                                                       Dorota Czarnecka, Agnieszka Koźba