UCZESTNICTWO NASZEJ SZKOŁY W REALIZACJI ZADANIA #OKM1940 KULTURA EKSPLIKACJI ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W dniu 10.05 uczniowie klas 7 i 8 w ramach lekcji historii wzięli udział w realizacji zadania #OKM1940 kultura eksplikacji Zbrodni Katyńskiej.

To działanie wpisuje się bezpośrednio w “Politykę Rozwoju Kultury 2020+ dla Miasta Łodzi” oraz “Programu wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej Łodzi”.

Prezes Stowarzyszenia “Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosław Olbrychowski od 2015 roku aktywnie poszukuje nowoczesnego i efektywnego sposobu dzielenia się swoją wiedzą na tematy trudnej historii Polski. Poprzez pryzmat tych doświadczeń pragnie budować w sercach Polaków poczucie wiedzy o nas samych.

Zajęcia ze “Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 r.” były kolejnymi w ostatnich latach, które zainspirowały i zaciekawiły uczniów. Każdy z nich dostał pakiet edukacyjny dotyczący omawianego tematu. Szkoła otrzymała certyfikat za udział w zadaniu. Lekcje przeprowadzone w klasach 7 i 8 wpisywały się poniekąd w inny projekt związany z drugą wojną światową realizowany w klasach 5, 6 i 7 pod kierunkiem nauczycielki historii p. H.  Majkowskiej-Pilarz.