Udział uczniów klasy 1a i 2a w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Razem przez świat”

Uczniowie klasy 1a i 2a w tym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Razem przez świat”. Ma on na celu wzmacnianie poczucia więzi z rodziną, klasą, szkołą, miastem i krajem ojczystym oraz kształtowanie poczucia własnej tożsamości. Celem projektu jest także inspirowanie uczniów do działań twórczych z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej.
Realizację zadania “W wielu rzeczach jestem bardzo dobry” połączyli z obchodami Dnia Kropki – świętem kreatywności. Dzieci obejrzały film o małej Vashtii i tworzyły własne, niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Największą radość sprawiło uczniom obejrzenie własnych kropek w Rozszerzonej Rzeczywistości (AR). Do tego zadania wykorzystali tablety oraz aplikację Quiver. W klasie pierwszaków pojawiły się także zwierzęta w kropki. Zobacz zdjęcia.