SZKOLNE KOŁO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ŁODZI W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym roku szkolnym podczas zajęć koła historycznego postanowiliśmy założyć w naszej szkole szkolne koło Towarzystwa Przyjaciół Łodzi.

Korzystaliśmy z oferty liczącego już 61 lat Towarzystwa oraz materiałów informacyjnych i promocyjnych dotyczących naszego miasta.

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że dopiero teraz udało się oficjalnie założyć koło, wpłacić symboliczne składki członkowskie i pozyskać legitymacje dla uczniów.

Dla uczniów zrzeszonych przewidziane są zajęcia po feriach najprawdopodobniej w formie zdalnej. Będzie to między innymi przegląd piosenki o Łodzi i inne zaoferowane przez nich.  Uczniowie zainteresowani historią i problematyką własnego miasta i regionu mogą skorzystać ze strony organizacji www.tplodzi.eu ewentualnie zgłosić się z pytaniami do opiekuna szkolnego koła TPŁ nauczycielki historii/wos  p. H. Majkowskiej-Pilarz.