EDUKACJA PATRIOTYCZNA, REGIONALNA i WYCHOWANIE PATRIOTYCZNO-OBRONNE W NASZEJ SZKOLE WE WSPÓŁPRACY Z CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO (WOJEWÓDZKIM OŚRODKIEM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W ŁODZI)

We wrześniu młodzież ze Szkoły Podstawowej 58 uczestniczyła w Zintegrowanych Warsztatach Strzeleckich i zajęciach patriotyczno- obronnych w Klubie Sportowym “Społem” i przy pomniku Chwały Żołnierzy Armii “Łódź”. Harmonogram zajęć został opisany na stronie internetowej szkoły we wrześniu 2021r.
W roku szkolnym 2020/2021 nasza placówka uzyskała I miejsce w Łodzi za realizację projektu trwającego cały rok szkolny “Łódzkie orlęta, spadkobiercy niepodległości”.

W grudniu 2021r. uczestniczyliśmy w modelowym Szkolnym Dniu Patriotycznym w WODN w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 202 gdzie z instytucjami, formacjami i organizacjami popularyzującymi miejscowe tradycje patriotyczne i niepodległościowe mogliśmy skonfrontować swoje szkolne działania oraz je przedstawić.
Spotkaliśmy się z przedstawicielami: Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej,  Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin w Łodzi, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Towarzystwa Strzelec, Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego  w Łodzi.

Dotychczasowe realizowane zintegrowane przedsięwzięcia patriotyczne (Tydzień Patriotyczny, zintegrowane warsztaty strzeleckie i zajęcia patriotyczno-obronne w Klubie Sportowym „Społem’’ i przy pomniku Chwały Żołnierzy Armii „Łódź’’ w kolejne rocznice walk tej armii oraz międzyszkolne wycieczki szlakiem walk pododdziałów 1 Pułku Piechoty Legionów Polskich    i oddziałów Armii „Łódź’’ nad Wartą) obejmują jedynie niewielkie grupy młodzieży poszczególnych łódzkich szkół w tym uczniów naszej placówki.

Scenariusze podobnych zajęć realizowane są na zajęciach historii rozwijających uzdolnienia historyczne uczniów. W bieżącym roku szkolnym dotyczą one głównie klas siódmych i ósmych. Nauczycielka historii- H.Majkowska-Pilarz.