# NowoczesneTechnologie #Programowanie #StopHejt #3a

Uczniowie klasy 3a pod opieką Pani Izy i Oli realizowali projekt edukacyjny pt. „Nowoczesne technologie”. Poznali świat robotów i inteligentnych urządzeń. Dzięki drukarce 3D, którą posiadamy w naszej szkole mogli zrozumieć tajniki trójwymiarowej przestrzeni i obserwować jak powstaje taki wydruk. Wykorzystując tablety każdy trzecioklasista programował zadania dzięki którym robocik poruszał się i pokonywał przeszkody.

Nowoczesne technologie pobudzają uczniów do kreatywnego myślenia i działania, co wpływa na ich zdolności twórcze i kompetencje cyfrowe. Nie należy jednak zapominać o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie – dlatego na zakończenie projektu uczniowie klasy 3a brali udział w obchodzonym 8 lutego Dniu Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Uczniowie obejrzeli prezentowane filmy uczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznali także pojęcie „netykieta”. W ramach kampanii #jestnaswiecej przygotowanej przez Fundację Orange otrzymali pomarańczowe sznurówki, jako symbol walki z hejtem.