Uczniowie klas: 4a, 4b, 6b i 8b w dniach 31 maja – 2 czerwca pojechali na wycieczkę nad morze.

Zwiedzali stare miasto przepięknego gotyckiego Torunia. Byli gośćmi galerii piernikowej. Poznali legendy związane z miastem.

Miejscem noclegowym był uroczy hotel w Pucku blisko plaży.

W Dniu Dziecka czekały na uczestników liczne atrakcje. Pierwsza – wizyta w fokarium połączona z karmieniem fok. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawa edukacyjną dotyczącą życia fok szarych i innych mieszkańców Bałtyku.

Kolejną atrakcją była wizyta w średniowiecznej osadzie w Sławutowie. Pasjonaci dawnych dziejów w tradycyjnych strojach słowiańskich pokazywali uczniom, jak wyglądało życie codzienne Pomorzan za czasów Lestka, czyli dziadka Mieszka I. Sposób budowania chat, rybołówstwo, wytwarzanie nici, tkanin, garncarstwo, broń oraz średniowieczne narzędzia, w tym wiertarki sprytnie obmyślane wynalazki z drewna i sznurka zaciekawiły wszystkich. Tym bardziej, że można było dotykać eksponatów.

Najsłodszym punktem programu były lody i gofry na uroczej plaży wśród zazdrosnych o okruszki mew.

Kolejnego i niestety ostatniego dnia wycieczki uczestnicy zwiedzili słynny Dar Młodzieży w Gdyni.

Spacer po molo w Orłowie był okazją do pożegnania się z Bałtykiem.

Na koniec uczniowie odwiedzili Gdańsk. Przeszli z przewodnikiem uliczkami starego miasta. Wysłuchali opowieści o Dworze Artusa, Fontannie Neptuna, Bazylice Mariackiej.

Wypoczęci, zintegrowani i szczęśliwi uczniowie wrócili do Łodzi pełni wrażeń. Nawet jeżeli po pięknych pierniczkach z Torunia zostaną już tylko okruszki, pozostaną wspomnienie – bezcenne!

Leszek Szymczak, Ewa Studnicka, Ewa Kamińska