Zdrowo i smacznie w lunchboxie

Wiemy już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie wolno go pomijać. To samo dotyczy drugiego śniadania, które dzieci przynoszą do szkoły z domu. Taka śniadaniowa przekąska powinna być pożywna, przygotowana ze zdrowych składników, estetyczna i łatwa do zabrania do szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców w dziecięcych  lanchboxach królowały kolorowe kanapki, cząstki warzyw i owoców, jogurty, serki, soczki i woda. Wszyscy uczniowie z apetytem pałaszowali przygotowane przez rodziców przekąski.  Dzięki  tej akcji uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe drugie śniadanie to konieczna dawka energii do dalszej pracy umysłowej i fizycznej. Mamy nadzieję, że takie wartościowe drugie śniadania staną się codziennością i nawykiem zarówno uczniów jak również ich rodziców. Dorota Czarnecka, Agnieszka Koźba. Zobacz zdjęcia.