Po Dniu Nauczyciela

Na dzień przed Świętem Edukacji Narodowej – 13 października uczniowie wzięli udział w akcji „Uczeń Nauczycielem”. Przeprowadzili wtedy – pod okiem przedmiotowców – lekcje. Poniżej opinie nauczycieli i uczniów, którzy nauczali oraz wrażenia kilku innych osób.  

Pani Marzena Marciniak powiedziała: „Fajnie było wrócić do lat szkolnych i poczuć się jak uczeń. Bardzo mi się podobało jak uczeń prowadził lekcje.”  

Pani Donata Michałus na pytanie, jak się czuła jako uczeń, powiedziała: „Świetnie! Mogłam sobie siedzieć w ławce i robić to, co nam kazał nauczyciel i niczego nie wymyślać od siebie. Poza tym przypomniałam sobie, jak to trzeba pisać notatki w zeszycie czy wypracowania.  

Fajnie było zgłaszać do odpowiedzi. Takie lekcje powinny się odbywać częściej, bo wtedy nauczyciel przejmuje perspektywę ucznia i wie dzięki temu, co dla niego jest na lekcji fajne, a z czego powinien zrezygnować, bo jest np. nudne.”  

Pani Agnieszka Koźba odpowiedziała nam, że bardzo jej się podobało, ponieważ uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.  

Uczniowie, którzy byli nauczycielami powiedzieli:  

Karolina Zagórska: „Bardzo mi się podobało i mogłabym zostać nauczycielem”.  

Kornelia Tracz powiedziała: „Trochę dziwnie było być nauczycielem, bo nie uczestniczyłam w lekcji jako uczeń. Tylko jako nauczyciel”.  

Maja Czajkowska powiedziała: „Podobało mi się bardzo, że mogłam zostać nauczycielem”.  

A co na to uczniowie, którzy nie byli nauczycielami? Większość uczniów powiedziało mi, że podobało się im i lekcje były bardzo ciekawe.  

Dodam jeszcze, że takie lekcje są bardzo fajne.

Szymon Dolatowski, Donata Michałus