Dzień św. Marcina

W tym roku w naszej szkole zorganizowaliśmy wystawę związaną z obchodami Dnia św. Marcina. Dzień św. Marcina (Martinstag) obchodzony jest hucznie zwłaszcza w krajach niemieckojęzycznych, na pamiątkę rzymskiego legionisty Martina – późniejszego biskupa z Tours, który w powszechnej świadomości zasłynął szczodrym gestem, oddając swój płaszcz przemarzniętemu żebrakowi. W wigilię 11 listopada w wielu miastach Niemiec, Austrii i Szwajcarii organizuje się tzw. Martinszug, czyli pochód św. Marcina. Dzieci wędrują z samodzielnie przygotowanymi lampionami, towarzyszy im często rycerz ubrany w purpurowy płaszcz i rzymski hełm. Nasi uczniowie przygotowali plakaty, przybliżające zwyczaje, związane z Dniem św. Marcina oraz stworzyli piękne latarenki i lampiony, używane w pochodach świętomarcińskich. Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie. Zobacz zdjęcia