Stulecie Odzyskania Niepodległości w SP 58

W dniu 9.11 odbyła się w naszej szkole patriotyczna i radosna uroczystość z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszona młodzież i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 14 w Łodzi wspólnie zaśpiewali hymn narodowy. Wszyscy mieli okazję obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą procesu odzyskania suwerenności przez nasze państwo, która została wykonana na podstawie sondy przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły. Śpiewaliśmy znane i najpiękniejsze pieśni patriotyczne oraz dowiedzieliśmy się o ich genezie. Uczniowie otrzymali również nagrody i dyplomy za udział w konkursach: plastycznym, muzycznym, quizie historycznym  dotyczącym wystaw patriotycznych „Ojcowie niepodległości” oraz „Łódzcy twórcy niepodległości”. Przyznane zostały także nagrody dla klas za najpiękniejszą dekorację niepodległościową sal lekcyjnych. Po zakończonej uroczystości uczniowie najstarszych klas po opieką wychowawców udali się w kierunku Rynku Bałuckiego i Manufaktury, aby rozdać przechodniom  przygotowane wcześniej patriotyczne ulotki dotyczące obchodów stulecia odzyskania niepodległości i powrotu Polski na mapę Europy.