Rekonstrukcja historyczna

Uczniowie naszej szkoły w miesiącach: wrześniu, październiku i listopadzie uczestniczyli w ożywionych lekcjach historii, warsztatach historycznych oraz rekonstrukcjach historycznych. Klasa 4b skorzystała z ożywionej lekcji historii w Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ulicy Gdańskiej 13 przygotowanej przez grupę rekonstrukcji historycznej “Kujawska Brać Szlachecka”. W Domu Kultury “Ariadna” na Widzewie odbyły się warsztaty historyczne pt. “Dawno temu w średniowieczu…”, w których uczestniczyła klasa 4b zapoznając się ze zwyczajami, zabawami i życiem w wiekach średnich. Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, starsza młodzież z klas 7a, 8a, 8b wzięła udział w rekonstrukcji historycznej “Łódź 1914”, poświęconej procesowi odzyskania niepodległości przez nasze państwo. Klasy miały okazję zobaczyć autentyczne rekwizyty, broń i umundurowanie z tamtego okresu. Była to doskonała lekcja historii tematycznie związana z obchodami setnej rocznicy powrotu naszego państwa na mapę Europy.