UROCZYSTOŚĆ I LEKCJA PAMIĘCI PRZY POMNIKU CHWAŁY ŻOŁNIERZY ARMII “ŁODŹ” W ŁODZI

W dniu 23.03 uczniowie z klasy 7B pod opieką nauczycielki historii pani Hanny Majkowskiej-Pilarz uczestniczyli w uroczystości z udziałem władz miejskich przy Pomniku Chwały Żołnierzy Armii “Łódź”. Była to Lekcja Pamięci dla młodzieży dotycząca utworzenia Armii “Łódź” oraz walk jej oddziałów we wrześniu 1939 roku.

Młodzież i zaproszeni goście zapalili Znicze Pamięci oraz utworzyli Kręg Pamięci wokół pomnika. Po zakończonej uroczystości młodzież z przewodnikami udała się do Sali Tradycji Strzelców Kaniowskich przy ul. Żeligowskiego 7/9 oraz w celu obejrzenia budynku sztabu Armii “Łódź” i koszar jej oddziałów (przy ulicy Żeligowskiego i św. Jerzego).

Uczniowie uczestniczący w wycieczce będą uczestniczyli w konkursie Żołnierze Armii “Łódź” na terenie powiatu łódzkiego w pamięci społeczności szkolnych.

Oto zdjęcia z uroczystości i wycieczki: