WYSTAWA I ZAJĘCIA HISTORYCZNE W NASZEJ SZKOLE WE WSPÓŁPRACY Z MUZEUM DZIECI POLSKICH OFIAR TOTALITARYZMU

W dniach 21 – 23.03 odbyły się w naszej szkole zajęcia poświęcone niemieckiemu obozowi koncentracyjnemu dla polskich dzieci w wieku od 2 do 16 lat, który funkcjonował w Łodzi w czasie II wojny światowej.

Lekcje przeprowadzone były na zajęciach historii w klasach 7 i 8, natomiast wystawa poświęcona Urszuli Kaczmarek, która była ofiarą niemieckiego obozu dla dzieci polskich w Łodzi dostępna była do obejrzenia dla wszystkich uczniów naszej placówki.

Chętnie skorzystaliśmy z takich zajęć, ponieważ jest to nasza smutna lokalna historia, ale warto ją znać. Zajęcia skłoniły młodych ludzi do refleksji…

Hanna Majkowska-Pilarz