ZAJĘCIA HISTORII Z PRACOWNIKIEM MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH DLA UCZNIÓW KLASY 8 A I UCZNIÓW KOŁA HISTORYCZNEGO

W dniu 28.01 w klasie 8 a odbyła się lekcja historii dotycząca drugiej wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem miejsc pamięci i kaźni w Łodzi i regionie łódzkim. Mieszkańcy naszego miasta byli bardzo boleśnie doświadczeni podczas okupacji. Prowadzący zajęcia pan dr Grzegorz Wróbel zwrócił szczególną uwagę na obozy przesiedleńcze, rasowe oraz dla dzieci znajdujące się na terenie Łodzi i w okolicach naszego miasta. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historycznego poznali szczegóły związane z wybuchem drugiej wojny światowej, historię Łodzi podczas okupacji oraz dowiedzieli się jakie były losy ludności Łodzi w czasie wojny i po jej zakończeniu. Nasz gość prowadząc obie lekcje zwrócił uwagę na kwestie: wyzwolenia Łodzi a także rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau w związku z niedawnymi obchodami obu wydarzeń. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do udziału w wielu ciekawych zajęciach, które prowadzi Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul.Gdańskiej 13.